Advert
Advert

TIĞ, “EDEBİYATIMIZDA BİLİNMEYEN GERÇEKLER”İ ANLATACAK

Gazeteci, şair-yazar Viranşehir’de öğrencilerle buluşacak

 TIĞ, “EDEBİYATIMIZDA BİLİNMEYEN GERÇEKLER”İ ANLATACAK
Bu içerik 1860 kez okundu.
Advert

 

    Yasemin ALTUN-

    Gazeteci, şair-yazar İbrahim Tığ, Özel Viranşehir Uğur Okulları’nın daveti üzerine Viranşehir’e gidecek.

    Özel Viranşehir Uğur Okulları Müdürlüğünün daveti üzerine Viranşehir’e gidecek olan İbrahim Tığ, “Edebiyatımızda Bilinmeyen Gerçekler” konulu panelde öğrencilere Türk edebiyatının bilinmeyen yönlerini örneklerle anlatacak.

     Okulun konferans salonunda yapılacak olan panelin tarihi 12 Aralık 2019 ve saati de 15.00.

    Konuya ilişkin olarak bir açıklama yapan İbrahim Tığ, “Viranşehir gibi kadim bir şehirde öğrencilerimizle buluşmaktan büyük bir mutluluk duyacağım. Tabi ki, edebiyatımız o kadar derin ve o kadar geniş yelpazeyi içeriyor ki, biraz araştırdığınızda aşk üzerine yazıldığını zannettiğiniz bir şiir gerçekte bir ölümün ardından, bir ölünün ardından yazıldığını sandığınız bir şiirinde bir aşk ayrılığı sonra yazıldığı gerçeğiyle karşılaşıyorsunuz. Edebiyatımızdaki bu bilinmeyenleri, yanlış bilinenleri ve gerçeklerini öğrencilerimize anlatmaya çalışacağım. Bizi okullarına davet ederek öğrencilerle buluşmamızı sağlayan okul yöneticilere de teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

     Özel Viranşehir Uğur Okulları Müdürü Hüseyin Demirboğa da, “Araştırmacı, üretken bir şair-yazarımız olan İbrahim Tığ’ı, Viranşehir’imizde ve okulumuzda ağırlamanın mutluluğunu yaşayacağız” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MUHTARDAN  “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
MUHTARDAN “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ