Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT, YEREL YÖNETİMLER ZİRVESİNE KATILDI

BAŞKAN BOZKURT, YEREL YÖNETİMLER ZİRVESİNE KATILDI
Bu içerik 758 kez okundu.
Advert

 

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılım sağladığı, İstanbul’da düzenlenen Yerel Yönetimler Turizm Zirvesine katıldı.

    Turizm zirvesinde konuşma yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt İlçemizin öncelikli turizm destinasyonu olmasını sağlamak adına çalışmalar başlattıklarını vurguladığı konuşmasında; “Çok Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan ilçemiz en eski yerleşim yerlerinden biridir. 1892 yılında Belediye olan Devrek, bölgede kültürel değerlerini yaşayan ve yaşatan tek ilçe diyebiliriz.

    İlçemizin simgesi niteliğinde olan dünyaca ünlü “Devrek Bastonuna” sahiptir. Bastonunu yurt genelinde ve dünya çapında tanıtmak amacıyla Baston ve Kültür Festivali düzenlenmektedir.Bu yıl 30.sunu düzenledik. 6 farklı ülkeden 250’yi aşkın konuğun katıldığı festivalimiz, ülkemizin en köklü festivalleri arasında yer almakta.

    Biz Devrek’in Bastonu dışında doğa ve turizm olanakları konusunda oldukça geniş yelpazeye sahip olan ilçemizde,kamp ve karavan turizmi,doğa yürüyüşü gibi alternatif turizm alanlarının da ön planda tutulması konusunda çalışmalar başlattık.

    Genel Başkanımızı ve tüm Belediye Başkanlarımızı zengin gastronomik değerlerimizi tatmaya, doğal ve kültürel zenginliğe sahip İlçemize bekliyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GAZİ LAZ MEHMET MEZARI BAŞINDA ANILDI
GAZİ LAZ MEHMET MEZARI BAŞINDA ANILDI
ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ DAĞITIALACAK
ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ DAĞITIALACAK