Advert
Advert

“YARINLAR SAĞ KALSIN” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ

“YARINLAR SAĞ KALSIN” TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
Bu içerik 648 kez okundu.
Advert

 

    Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Kampüsü Tiyatro, Müzik ve Şiir Topluluğu tarafından kadına yönelik şiddete karşı tiyatro oyunu sahnelendi.

    Devrek Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenen “Yarınlar Sağ Kalsın” isimli tiyatro oyunu, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ve eşi Dilek Bozkurt Hanımefendi’nin de izlediği kadına yönelik şiddet konulu tiyatro oyunu, büyük beğeni toplayarak ayakta alkışlandı.

    Tiyatro gösterimi sonrası konuşma yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt; “Günümüzde kadınlarımız maalesef fiziki ve psikolojik başta olmak üzere acımasızca şiddet kurbanı oluyor.Kim veya kimler tarafından olursa olsun kadına yönelik şiddetin her zaman karşısındayız.şiddet mağduru olan kadınlarımızın değil, şiddet uygulayanların utanç duymasını sağlayacak bir toplumsal bilinç geliştirmeliyiz. Kadınlarımızı şiddet eylemlerinin içinde değil, sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklerin içinde görmeliyiz.

    Kadına yönelik şiddetin ele alındığı bu gibi etkinlikler de insanlarda olumlu geri dönüşümler bırakarak şiddete karşı bilinç oluşturacağı kanısındayım. Gençleri bu tip etkinliklerde görmek bizleri mutlu ediyor ve geleceğimiz için umut vaad ediyor. Sosyal etkinliklerde Biz Devrek Belediyesi olarak Üniversitemiz ile birlikte el ele vererek Devrek’in sosyal ve kültürel yaşamını destekleyecek projeler geliştireceğiz. Bu tiyatronun prova aşamasından sergilenmesine kadar emeği geçen öğrenci ve Öğretim Görevlisi hocalarıma teşekkür ediyor, verdikleri emekten dolayı yürekten kutluyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU