Advert
Advert

HUYLU HUYUNDAN VAZGEÇMİYOR

HUYLU HUYUNDAN VAZGEÇMİYOR
Bu içerik 2787 kez okundu.

 

   Faik Mekik

   Devrek Çolakpehlivan Köyü Kozludere çevre felaketi yaşanmaya gün geçmeden devam ediyor.

   Çayaltı 1 Regülatörü ve HES yönetiminin, Devrek’in Çolakpehlivan Köyü Kozludere de çevre felaketi 17/09/2019 tarihinde de dile getirilmesine rağmen bugüne kadar uyarıları dikkate almadığı ve çevreyi kirletmeye devam edildiği gözlendi.

   Çayaltı 1 Regülatörü ve HES yönetimi Devrek’in doğal güzelliğine yakışmadığı gibi halk sağlığını da tehdit etmeyi sürdürüyor.

   Her şey Çayaltı 1 Regülatörü ve HES yönetiminin, doğadaki yaprakların tesise zarar verdiğini iddia ederek; dere üzerine sanayi tipi varillerinden bir set oluşturmasıyla başladı. Zamanla biriken çöple suyun rengi değişerek çöp atıklarının  köprü altında birikmesi sonucu çevre kirliliği oluştu. Balıkların üzerinde yaraların görülmesi balık ölümlerine işaret ediyor. Çevrede yaşayanların bu çevre kirliliğinin neden olabileceği hastalıklardan etkilenmesi insanları korkutuyor. Gerekli önlem ve tedbir alınmazsa, Kurudere mevkii hızla atıkların atıldığı çöp toplama merkezine dönüşebilir. Köylülerin ifadesine göre, HES ile birlikte meyve ağaçlarında rekolte düşüklüğü ile dip sularında yatak değişmesi sonucu bazı içme sularının kaybolması en fazla şikayet konusu… HES yapım sürecinde yetkililerin köprü yapma sözü vermelerine rağmen, yerine getirilmemesi çevre köylülerin tepkisine neden oldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TIĞ’DAN SINAV EĞİTİM KURUMLARI'NA ZİYARET
TIĞ’DAN SINAV EĞİTİM KURUMLARI'NA ZİYARET
PROF.DR. KARAUĞUZ: BASTON MÜZESİ DEVREK’E ÇOK YAKIŞMIŞ
PROF.DR. KARAUĞUZ: BASTON MÜZESİ DEVREK’E ÇOK YAKIŞMIŞ