Advert
Advert

ÇAKIR: AMASRA’YI ALMANLARA TANITACAĞIZ

ÇAKIR: AMASRA’YI ALMANLARA TANITACAĞIZ
Bu içerik 855 kez okundu.

 

GLADBECK /Oktay TIĞ

    Bartın Amasra İlçesi Belediye Başkanı Recai Çakır, Almanya Karabük – Yenice Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Başkan Çakır, ’’ Avrupa’da hemşehrilerimiz çok güçlü ’’ dedi.

    Almanya Karabük – Yenice Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret sırasında, derneğin İcra Kurulu Başkanı Cevdet Koymalı ve basın sözcüsü Ali İnan karşıladı. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, hemşehrilerinin, memleketlerinden binlerce kilometre uzaklıkta gurbette, güçlü görmekten memnun olduğunu ifade ederek, tüm hemşehrilerini derneklere sahip çıkması gerektiğini söyledi.

    Başkan Çakır, konuşmasında, ‘’ Almanya’da, Batı Karadenizli tüm dostlarımızla bir araya gelmek ve onlarla birlikte işler yapmak için bir program dahilinde buradayız. Bundan sonra da hem Amasra’da, hem de Almanya’da sık sık bir araya geleceğiz. Burada, hem bölgemiz , hem de ülkemiz için neler yapabiliriz konusunda değerlendirmelerde bulunduk. Amasra, dünyaca ünlü bir turizm merkezi. Burada Almanları da görmek istiyoruz. Bunun için de Almanya’daki bölgemiz dernekleri ile bir araya geldik. Umuyoruz ki ileriki yıllarda Alman dostlarımızı da Amasra’da görürüz. Biz, Almanlara Amasra’yı tanıtmak için çalışmalar yapacağız. Cennet ilçemizi Almanlara da tanıtacağız ‘’ dedi.

    Almanya Karabük – Yenice Kültür ve Dayanışma Derneği’ni İcra Kurulu Başkanı Cevdet Koymalı’da, Amasra’nın dünya harikası olduğuna vurgu yaparak, Batı Karadeniz Bölgesi’nde Amasra, Safranbolu ve Yenice’nin doğal güzelliklerinin değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Koymalı, ‘’ Amasra, dünya harikası bir ilçemiz. Bölgemizin turizme kazandırılması noktasında dernek olarak, bir her daim destek oluyoruz. Amasra, Safranbolu ve Yenice, doğa harikası ve tarihi ilçelerimiz. Bunları iyi değerlendirmeliyiz. Bu bölgede, Almanlara yönelik bir turizm çalışması yapılabilir. Biz dernek olarak bu tür projelere her daim hazırız. Derneğimiz, herkesin derneğidir. Amasra Belediyesi ile de ilişkilerimizi yeni yıl geliştireceğiz. Başkanımıza ziyaretinden dolayı yönetim kurulu adına teşekkürlerimizi sunuyorum ‘’ dedi.

    Daha sonra, Almanya Karabük – Yenice Kültür ve Dayanışma Derneği İcra Kurulu Başkanı Cevdet Koymalı, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’a, plaket takdim etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ