Advert
Advert

DEVREKLİ GAZİLER YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINDI

Muharip Gaziler Derneği Devrek Bürosu Eski Terminal Alanı’nda bulunan yeni hizmet binasına taşındı.

DEVREKLİ GAZİLER YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINDI
Bu içerik 1197 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Muharip Gaziler Derneği Devrek Bürosu Eski Terminal Alanı’nda bulunan yeni hizmet binasına taşındı. 

 Muharip Gaziler Derneği Devrek Bürosu açılış kurdelesini Devrek Kaymakamı Ümit Altay ve Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un kestiği kendilerine tahsis edilen yeni hizmet binasına taşındı.

 Gazilere hayırlı olsun dileklerinde bulunan Devrek Kaymakamı Ümit Altay: “Buranın açılışında ve tahsisinde emeği geçen belediyemiz ve herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Gazilerimiz yeni binalarında daha güzel bir ortamda bir araya gelerek etkinliklerini devam ettirecekler ”dedi.

 Gazileri hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarına değinen Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt: “Gazilerimizin daha iyi imkanlara sahip olmaları gerektiğini düşündük ve Eksi Terminal Alanı’nda bulunan bu binayı onlara tahsis ettik. Onların bir araya gelerek daha koşullarda etkinliklerini yapabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.

   Bu ülke, bu şehir, bu ilçe bize tekrar şehitlik ve gazilik yaşatmasın. Var olan bu ülke için canı pahasına mücadele etmiş şehitlerimiz ve gazilerimizi de unutmamak gerekiyor. Umarım ileri zamanlarda daha iyi imkanlar sunma şansımız olur. Şimdiden yeni binaları hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Eski Terminal Alanı’nda kendilerine yeni tahsis edilen binadan oldukça memnun olduklarını belirten Muharip Gaziler Derneği Devrek Bürosu Başkanı Muharrem Sarı Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a teşekkür etti. Başkan Sarı: “Devrek Belediye Başkanımız bizlere çok değer verdi. Başkanımız bize yardımcı oldu bize burayı tahsis etti. Başkanımıza gazilerim, gazi eşleri ve gazi çocukları adına teşekkür ederim” dedi.

 Açılış sonrası ufak taleplerde bulunan gaziler Devrek Kaymakamı Ümit Altay ve Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’tan Kıbrıs’a gitmek istediklerini dile getirerek yıllar sonra gazi olduğumuz toprakları bir kez daha görmek istiyoruz dediler.

 Yapılan açılış törenine Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek İlçe jandarma Komutan V. Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Rıza Kuydeşen, Devrek İlçe Emniyet Müdürü Selim Karartı, Muharip Gaziler Derneği Devrek Şubesi  Başkanı Muharrem Sarı, siyasi partilerin başkanları, kurum ve kuruluşların müdürleri gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ