Advert
Advert

YAŞAR BÜKRÜ YİNE KAZANDI

15 yıl sonra, kaybedilen belediyeyi 31 Mart seçimleriyle kazanan Yaşar Bükrü ve Ekibi, dün yapılan genel kuruldan da 4.kez başarıyla çıkmasını bildi.

YAŞAR BÜKRÜ YİNE KAZANDI
Bu içerik 2088 kez okundu.
Advert

 

    Yasemin ALTUN

    Zonguldak’ta ilçe kongreleri ile birlikte kurultay sürecini başlatan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde Devrek ilçe kongresi yapıldı.

    Belediye Nikah Salonu’nda yapılan kongreye, CHP Zonguldak Milletvekilleri; Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz, CHP İl Başkanı Hakkı Güney, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Mar, Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk, Gökçebey İlçe Başkanı Murat Merdivan, Kozlu İlçe Başkanı Seyfettin Ceylan, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz, İYİ Parti Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Eğitim Sen Devrek Temsilcisi Satuk Kadam, Devrek Ziraat Odası Başkanı Satılmış Ayvacı, il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri, belde başkanları ve partililer katıldı.

     CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü genel kurulun açılışında yaptığı konuşmada, “Genel kurulunun hayırlı ve uğurlu olmasını” diledi.

     Divan Başkanlığını İsmail Külah’ın yaptığı kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı ve ardından faaliyet ve kesin hesap raporları okunmasıyla devam etti.

    Genel kurulun açılışında konuşan Başkan Yaşar Bükrü, Cumhurbaşkanı hükümet sisteminin ülkeyi tek adam rejimine götürdüğünü, ifade etti.

    Başkan Bükrü, “AKP iktidarı ülkeye ucube bir sistem getirdi. Cumhurbaşkanı hükümet sistemi, yani tek adam dönemi. Bunlar, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu parlamenter sistemi hiçe sayarak ülkede tek adam sistemini uyguluyorlar. Bu kötü gidişden ülkeyi refah ve huzura kavuşturacak tek parti CHP’dir.”dedi.

15 YIL SONRA BELEDİYEYİ KAZANDIK

    Bükrü, Devrek’te birlik ve bütünlük içersinde 15 yıl aradan sonra belediyeyi almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Bükrü, “İlçe örgütü olarak canla başla çalışarak, partimizi halkımıza anlatarak Devrek’te 15 yıl aradan sonra belediyeyi kazandık. Seçimlerde partimizin adayının kaybetmesi için çalışanlar oldu, içimizdeki hainlerle mücadele ettik, onlar kapalı kapılar ardında partimizin alehine çalıştılar. İsim vermeme gerek yok Devrek küçük bir yer onlar kendilerini çok iyi biliyorlar. AKP’nin seçim bürolarında gazetelere poz verenlerin içlerinde 31 Mart yenilgisinin acısı var. 6 yıllık süreçte partimizin kapısını açmayanlar şimdi buradalar. Asıl üzücü olan da budur. Ben, değil biz ve hepimiz mantığıyla partimizi en iyi sekelde temsil edeceğiz. Ülkemizin bu AKP iktidarından kurtarılması yönünde bütün arkadaşlarımızla birlikte çalışacağız.”diye konuştu.

FATURAYI EMEKÇİ HALKA KESİYORLAR

    CHP İl Başkanı Hakkın Güney ise konuşmasında birlik, beraberlik ve dayanışmaya vurgu yaparak; “Bugün başka bir Türkiye'de yaşıyoruz. Bugün, adına Cumhurbaşkanlığı 'Hükümet Sistemi' denilen bir tek adam rejimiyle yönetiliyoruz. Sayın Genel Başkanımızın sık sık vurguladığı gibi Türkiye'de hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktur. Devletin tüm kurumları yıpratılmıştır, güven azalmıştır. Türkiye iç borç ve dış borç batağına sokulmuş, ekonomik kriz ile boğuşur hale gelmiştir. Yabancı sermaye ülkemize gelmiyor. Sistemi çevirebilmek için yeni vergiler ve zamlarla halktan para topluyorlar. Faturayı emekçi halka kesiyorlar. İnsanlar intihar ediyor. Türkiye'nin en çok vergi veren ilk 100 kişisinden 57 tanesi isminin açıklanmasını istemiyor. Bu rakam 2002'de 20 civarındaydı. Bugün ilk iki vergi rekortmenin ismini Türkiye bilmiyor. Değerli arkadaşlarım, Türkiye dışarıda ciddi sorunlarla boğuşuyor. İçeride ekonomik, siyasal, sosyal sorunlar var. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bir ucube gibi ortada kaldı. Türkiye yönetilemiyor”diye konuştu.

VEKİLLER ÜLKE GÜNDEMİNE İLİŞKİN KONUŞTU

    Devrek’in partileri için çok önemli bir ilçe olduğuna vurgu yapan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Devrek’te seçimi iktidara ve paraya karşı kazandıklarını, belirtti.

   Yavuzyılmaz, “Devrek’te belediyeyi almamızla birlikte işi ehil ellere bırakmış olduk. Çünkü Başkan Çetin arkadaşımız belediye kökenli bir insan, belediyenin hemen her biriminde görev almış bir insan. Bu nedenle bilgi, birikim ve tecrübelerini halkımız yararına kullanıyor. Devrekliler kazandı, halkımız kazandı.”dedi.

   CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş da konuşmasında, hükümetin Zonguldak politikasını eleştirdi. Demirtaş'ın hedefinde Hükümet’in kanal projesi, Libya teskeresi, TTK ve Filyos projesi vardı.

CHP’Yİ GÖNLÜMÜZDEN BİR GÜN OLSUN EKSİK ETMEDİK

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt da yaptığı konuşmadı şu görüşleri ifade etti: “30 yıllık devlet memurluğu yaptım. O dönemler belki yakamıza CHP’nin rozetini takamıyorduk ama yüreğimizden, gönlümüzden bir gün eksik emmedik  Cumhuriyet Halk Partimizi.elimiz Cumhuriyet Halk Partisinden başka hiçbir partiye oy atmadı, ayağımız CHP’den başka partiye gitmedi. Bugün burada iki partili arkadaşımız yarışacaklar. Ama mevcut yönetim beni başkanlığa getirdi, onların özverili çabaları ve çalışmaları belediyeyi almamızı sağladı. Bu nedenle de onlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Partimizi yüceltmek, yükseltmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım. Kongrenin ilçemize, partililerimize ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

    Genel kurulda başkan adayları Yaşar Bükrü ile Ünal Kesbiç de birer konuşma yaparak delegelerden destek istedi.

BÜKRÜ 4.KEZ BAŞKAN

    Konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

    Mevcut başkan Yaşar Bükrü ile Ünal Kesbiç’in yarıştığı genel kurulda, 137 delegeden 125’i oy kullanırken, 1 oy da geçersiz sayıldı.

    Başkan Yaşar Bükrü 124 delegenin 74’ünün, rakip aday Ünal Kesbiç de 50 delegenin oyunu aldı. Böylece Yaşar Bükrü 4.kez CHP Devrek İlçe Başkanı seçildi. Başkan Yaşar Bükrü başkanlığındaki CHP’nin Devrek İlçe Yönetimi şu isimlerden oluştu:

    Malika Aydınlı, Şükran Çavuş, Yaşar Çivak, Kazım Darıcı, Hayati Demirci, Uğur Dikenli, Timur Kılıç, M.Naci Kocabıyık, Muhammet Koçbaş, Serap Pürenli, Berk Ocakçıoğlu, Şazi Sivişoğlu, Fındık Selda Şişman ve Eyüp Uslubaş.

    CHP Üst kurul delegeliklerine de;

    Malika Aydınlı, Baki Bayramusta, Rahim Boz, Çetin Bozkurt, Dilek Bozkurt, Yaşar Bükrü, Murat Çakır, Şükran Çavuş, Muharrem Çelikler, Yaşar Çivak, Hayati Demirci, Bertan Hızarcı, Kadir Kabasakal, Emine Kara, Kadir Karagel, Sedat Karagülle, Mehmet Kaya, M. Naci Kocabıyık, Ertan Kocaman, Ufuk Kodaman, Abdülkadir Küçükkaya, İsmail Külah, Dursun Mekikli, Aytekin Müfettişoğlu, Berk Ocakçıoğlu, Nurcan Sarı, Şazi Sivişoğlu, Uğur Dikenli, İclal Şenol, Fındık Selda Şişman, İbrahim Tığ, Eyüp Uslubaş, Olcay Uzunay ve Fatoş Yurt Uzundal.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MUHTARDAN  “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
MUHTARDAN “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ