Advert
Advert

TTK’YE 53 İŞÇİ ALINIYOR

TTK’YE 53 İŞÇİ ALINIYOR
Bu içerik 1385 kez okundu.
Advert

 

 

    İŞKUR Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, TTK Genel Müdürlüğü 20.Ocak.2020 tarihinde müracaatların başlayacağını ve 53 kişi için İl Müdürlüğümüze talep başvurusu yaptıklarını söyledi.

    Demirsu konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi;  “Bilindiği gibi 4857 sayılı İş Kanununun 30.maddesine göre kamu işyerlerinde çalışan işçi sayısının yüzde 2 oranında eski hükümlü işçi çalıştırma yükümlülüğü bulunmaktadır. Bu kapsamda Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğünün çalışan sayısı dikkate alındığında 52 eski hükümlü işçi kontenjan açığının ortaya çıktığı tespit edilmiştir . Bu açığa istinaden TTK Genel Müdürlüğü 20.Ocak.2020 tarihinde müracaatları başlayacak şekilde 53 kişi için İl Müdürlüğümüze talep başvurusu yapmıştır. İlanlarda genel şartlar arasında ilan tarihi itibariyle 45 yaşından gün almamış şartı bulunmaktadır. Alınacak işçiler yerüstü işyerlerinde 4857 sayılı iş kanununa tabi daimi işçi statüsünde çalıştırılacaktır.Mesleklere göre dağılım ise şu şekildedir;

Şoförlük sanatında 23 kişi,

Meydan ve çevre işçiliği sanatında 13 kişi ,

Demiryolu işçiliği sanatında 7 kişi,

Lavvar işçiliği sanatında 6 kişi

Aşçılık sanatında 4 kişi olarak belirlenmiştir.

    Başvurular, kişilerin adrese dayalı kayıt sisteminde yer alan ikamet adreslerine göre alınacak olup, Zonguldak ili ikamet şartı bulunmaktadır. İlan başladıktan sonra yapılan değişiklikler sistem tarafından kabul edilmeyecektir. Taleplerin mesleki belge v.b detayları ilanda ayrıca duyurulacak olup, başvurular il Müdürlüğü ve Kdz.Ereğli hizmet merkezine şahsen, hizmet noktaları, Alo 170 ve internetten alınacaktır. İşe alınacaklar noter kurası ile belirlenecek olup, açık işçi sayısı kadar asil ve işyerince uygun görülecek kadar yedek çekilişi yapılacaktır. Kura sonucu belirlenen adaylar direkt atama ile işe alınacak olup, sözlü veya yazılı mülakat yapılmayacaktır.Noter kurası 04.02.2020 Salı günü saat 10.00 da TTK İş Sağlığı Eğitim Daire Başkanlığında yapılacaktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MUHTARDAN  “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
MUHTARDAN “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ