Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT: VATANDAŞLARIMIZIN RAHATLIĞI HER ŞEYİN ÖNÜNDE GELİYOR

BAŞKAN BOZKURT: VATANDAŞLARIMIZIN RAHATLIĞI HER ŞEYİN ÖNÜNDE GELİYOR
Bu içerik 1780 kez okundu.
Advert

 

    1 Ocak 2020'den itibaren yürürlüğe giren kaldırım işgali yönetmeliği kapsamında çalışmalar başladı.
Yayaların kaldırımları rahatlıkla kullanabilmeleri için hazırlanan yönetmelik doğrultusunda esnafın da mağdur edilmemesi ve teşhir amacıyla dükkân önlerini sınırlı ölçüde kullanmasına müsaade edilen yönetmelikte Devrek Belediyesine bağlı Zabıta Ekipleri tarafından kaldırımlarda gerekli ölçümler yapılarak dükkân önlerinde işaretlemeler yapılmıştı.

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Belediye Başkan Yardımcısı Recep Korum ve Zabıta Müdürü İsmet Uzunsoy ile birlikte yönetmelik kurallarına uyup uyulmadığı konusunda incelemelerde bulundu.

    Başkan Bozkurt konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kaldırım işgali konusunda kararlı adımlarla geldiğimiz süreçte kurallara riayet eden esnaflarımıza da gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızın çağrımıza destek verdiğini görüyoruz ve mutlu oluyoruz. İlçemizin çehresinde toparlanma olmuş. Belli sınırlar içerisinde olmasını rica etmiştik. Esnafımız da belirlenen sınırlara riayet ediyor. İnşallah bu uygulamadan hem vatandaşlarımız hem de Devrek olarak hep beraber memnun oluruz. Vatandaşlarımızın rahatlığı her şeyin önünde geliyor” dedi.
Ayrıca, yol kenarlarının da araç park durak işgali(Parkmetre) için işaretlemeler yapılarak tabelalar asılmıştı.

    1 Ocak itibaren yürürlüğe giren Parkmetler konusunda da incelemelerde bulunan Başkan Çetin Bozkurt “trafik sıkışıklığının ve gelişigüzel araç parklarının önlenmesi amacıyla başlattığımız parkmetre uygulamasıyla yine vatandaşlarımızın rahatlığı ve şehirde nizamın sağlanmasını amaçladık ”dedi.

    Başkan Bozkurt denetimler esnasında ilçemizde eksik gördüğü ve yapılması gerekenlerle alakalı gerekli birimlere talimatlar verdi.

   Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt aynı zamanda vatandaşlarımız ve esnaflarımızla da bir araya gelerek talep ve isteklerini dinledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GAZİ LAZ MEHMET MEZARI BAŞINDA ANILDI
GAZİ LAZ MEHMET MEZARI BAŞINDA ANILDI
ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ DAĞITIALACAK
ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ DAĞITIALACAK