Advert
Advert

HALKIMIZ KALDIRIM VE OTOPARK UYGULAMASINDAN MEMNUN!...

Devrek Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu kaldırım ve otopark düzenlemesiyle şehir ve insanlarımız merkezi derin bir nefes aldı.

HALKIMIZ KALDIRIM VE OTOPARK UYGULAMASINDAN MEMNUN!...
Bu içerik 2128 kez okundu.

 

    -Sercan KAPUSUZ-

      Devrek Belediyesi’nin 1 Ocak 2020'den itibaren yürürlüğe giren ücretli otopark hizmetinden esnaf ve vatandaşlar memnuniyetini dile getirdi. Önceki gün yürürlüğe konulan  ücretli otopark hizmeti başladı. Devrek’te kaldırımlar, sokak ve caddeler bu uygulamayla derin bir nefes alırken, uygulama Devrek’te otopark sorunu olmadığını gösterdi. Uygulamayı yerinde bulan halkımız da Başkan Çetin Bozkurt’u gerek telefonla arayarak, sosyal medyadan ve bizzat kendisine teşekkürlerini, sunuyorlar.

      Devrek Belediye Meclisince alınan karar gereğince, uygulamanın hayata geçtiği ve belediye personelinin görev aldığı belirlenen caddelerde ilk 15 dakikalık parklar ücrete tabii olmazken sonraki süreler ise kalınan dakikaya bağlı belirlenen fiyatlara göre ücretlendiriliyor. 2 gündür kentte uygulanan ücretli otopark hizmetinden gerek cadde esnafı gerekse vatandaşlar memnun olduğunu söyledi.

  Trafik sıkışıklığının ve gelişigüzel araç parklarının önlenmesi amacıyla başlatılan ve parkmetre uygulamasıyla yine vatandaşların ve esnafın rahatlığı, şehirde nizamın sağlanmasını amaçlanan ücretli otopark uygulaması 01 Ocak 2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlandı.

   İsmetpaşa Caddesi  üzerinde yapılan otopark uygulamasından esnaf ve vatandaşların memnun olduğu gözlendi. Devrek halkının Devrek Belediyesi'nin çalışmalarından genel olarak memnun olduğu görüldü.

      Devrek Belediye Meclisi’nde alınan karar sorası uygulanan ücretli otopark ve kaldırım işgali ilgili uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte rahatladıklarını belirten cadde üzerindeki esnaf; “ Hayata geçirilen uygulama yerinde yapılan güzel bir çalışma oldu. Vatandaş geliyor aracını dükkanımızın önüne bırakıp gidiyordu. Dükkanımızın önü kapanıyordu ve malzeme geldiğinde boşaltmak için caddeyi işgal edip trafiği zor durumda bırakıyorduk. Şuan ücretli ve parkın süreli olması bize yaradı. Artık dükkanımızın önü araçlar tarafından kapanmıyor ve gelen malzememizi trafiğe hiçbir engel olmadan dükkanımıza taşıyabiliyoruz.

 Biz esnaf olduğumuz kadar kaldırımları da kullanan birer vatandaşız. Bazı esnaf arkadaşlarımız işi abartmış kaldırımı neredeyse kapatma noktasına getirmişti yürümek zorlaşmıştı. Kaldırımlarda yapılan uygulama ile kaldırımlarda rahatladı yürümek daha da kolaylaştı. Bizler esnaf ve birer vatandaşa olarak yapılan uygulamadan memnunuz.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
a.çelik     2020-01-03 Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Kaldırım işgali ve yol işgaline son verdiği için. İnşallah bu kararını geri çekmez.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ