Advert
Advert

ERİŞEBİLİRLİK TOPLANTISI YAPILDI

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı koordinasyonunda BEÜ birimlerindeki erişilebilirlik çalışmaları ve birimler tarafından yapılması gereken düzenlemeleri konu alan “Erişilebi

ERİŞEBİLİRLİK TOPLANTISI YAPILDI
Bu içerik 673 kez okundu.

 

 Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı koordinasyonunda BEÜ birimlerindeki erişilebilirlik çalışmaları ve birimler tarafından yapılması gereken düzenlemeleri konu alan “Erişilebilirlik” toplantısı yapıldı.

Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcıları, Daire Başkanları ve Engelli Öğrenci Birim Koordinatörleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Rektör Çufalı , Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak Erişebilirlik konusunda önemli çalışmaların olduğunu, bu çalışmaların sonucunda Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘mekanda erişim’ kriterlerini tamamlayan Tıp, Mühendislik ve Diş Hekimliği Fakültelerine ‘Turuncu Bayrak Ödülü’ verildiğini ve tüm kampüslerde, erişebilirlik kalitesinin göstergesi olan turuncu bayrak sayısını artırmayı hedeflediklerini belirtti.  Eğitimde, sosyal ve kültürel faaliyetlerde erişebilir olmak için akademik ve idari personelin üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmeleri gerektiğinin altını çizen Rektör Prof. Dr. Çufalı, mekânda, eğitimde ve sosyal ve kültürel anlamda erişebilirlik adına üniversite bünyesinde ciddi yatırımların yapıldığını vurguladı.

Engelli Birim Koodinatörü Hakan Kalyon ise, Bülent Ecevit Üniversitesi Engelli Birim Koordinatörlüğünün çalışma prensipleri,  mekânda, eğitimde, sosyokültürel faaliyetlerde erişebilirlik kriterleri ve koordinatörlüğün erişebilirlik adına yaptığı çalışmaları içeren bir sunum gerçekleştirdi. Yapı İşleri Daire Başkanı Şebnem Demircan Gümüş de üniversite genelinde hayata geçirilen fiziki altyapı çalışmaları ve yatırımlar hakkında bilgiler aktardı. Erişebilirlik kapsamında BEÜ’nün 2020 hedeflerinin ele alındığı toplantı, katılımcılardan gelen soruların Hakan Kalyon ve Şebnem Demircan Gümüş tarafından cevaplanması ile sona erdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ