Advert
Advert

PİST İÇİN 3 MİLYON AYRILDI

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, havaalanının pistini İl Özel İdare'nin uzatacağını belirterek "Havaalanının pistini uzatma maliyetini Özel İdare karşılayacak.

PİST İÇİN 3 MİLYON AYRILDI
Bu içerik 1273 kez okundu.

 

 Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, havaalanının pistini İl Özel İdare'nin uzatacağını belirterek "Havaalanının pistini uzatma maliyetini Özel İdare karşılayacak. Bunun için 3 milyon lira ayırdık. Pistin uzama işlemi başladı, en kısa sürede bitireceğiz" dedi.

Çaycuma ilçesinde Zonguldak Havalimanı pist uzatma ve genişletme çalışmalarına başladı.

İlçeye bağlı Saltukova beldesinde bulunan Zonguldak Havalimanı 1999'da kurulduktan ve 2002'de kapatıldıktan sonra 2007'de tekrar hizmete girmesi ile yurt içi ve yurt dışı seferleri başladı. Ancak Havaalanı'na iniş yapacak olan uçakların inişine engel olan pistin uzatma ve genişletme çalışmaları Zonguldak İl Özel İdaresi tarafından başlatıldı. Pist 300 metre uzatılması ve 15 metre genişletilmesi şeklinde planlandı. İş makineleri ile Devlet Demir Yollarına (DDY) ait köprünün altında bulunan ev ve atıl vaziyetteki binaların yıkımına başlanıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ