Advert
Advert

DEVREK’TE İNTERNETLE HAYAT KOLAY EĞİTİMİ VERİLDİ

DEVREK’TE İNTERNETLE HAYAT KOLAY EĞİTİMİ VERİLDİ
Bu içerik 880 kez okundu.

 

   Devrek’te Dijital Okuryazarlık ve Dijital Pazarlama eğitimi verildi.

   Devrek Belediyesi ve Devrek Kent Konseyi Kadın Meclisi katkılarıyla düzenlenen eğitim programına Devrek’te yaşayan kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

   Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) Türk Telekom ve HABİTAT Derneği’nin ortaklıyla yürütülen “İnternetle Hayat Kolay” eğitimi gönüllü eğitmen Bülent Ecevit Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri öğrencisi Armağan Hikmet Saka tarafından verildi.

   Eğitimde, kadınların İnterneti nasıl kullanacağı ve el emeği ürünlerini dijital platformlar üzerinden satarak istihdama sağlayacağı katkılar anlatıldı.

   Eğitime katılan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, kadınların el emeği ürünlerinin dijital medya üzerinden tanıtımı ve satışının önemini vurguladı.

   Başkan Bozkurt konuşmasında, “Bizim kadınlarımız üretken ve her türlü olumsuzluğa göğüs germe konusunda başarılılar. İnternet çağımızın olmazsa olmazı. Yaptığımız ve ürettiklerimizin sürekliliği sağlanarak Türkiye ve hatta Dünya pazarına götürmek internet yoluyla mümkün olmakta. Önceliğimiz fazla üretim ve ürettiğimizi dijital ortamda pazarlamak. Burada en büyük görev siz kadınlarımıza düşüyor. Devrek’te eğer bir şey yapılacaksa kadınlarımızla yapacağız bunların garantisi ise Devrek Belediyesi” dedi.

   İnternetle Hayat Kolay Eğitimine katılan kadınlara eğitim sonunda katılım belgesi verildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ