Advert
Advert

TURHAN ORAL CHP İL BAŞKANLIĞINA ADAY

Yazar Turhan ORAL CHP Zonguldak İl Başkanı Aday olduğunu açıkladı.

TURHAN ORAL CHP İL BAŞKANLIĞINA ADAY
Bu içerik 1111 kez okundu.
Advert

 

    Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkan Danışmanı, Araştırmacı Yazar Turhan Oral, bugün saat 14.00'da CHP il binasında, il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

    Turhan Oral, parti binasında yaptığı açıklamada, şunları ifade etti: “16 Şubat'ta yapılacak 37. Olağan Genel Kurulda il başkanlığına adayım. Şüphesiz ki önümüzdeki günlerde diğer arkadaşların da adaylıkları netleşecek ve ilçe örgütlerimiz bu gelişmeleri değerlendirecektir. İl başkanlığı ve yönetim kurulu, il örgütümüzün üst organıdır. İl yönetim kurulları, ilçe örgütlerimizle birlikte oluşturulur. Önümüzdeki günlerde görüşmelerimizi tamamlayacak, ekip arkadaşlarımızı da açıklayacağız. Türkiye, ekonomik, sosyal, siyasal krizle boğuşuyor. Komşulardaki savaş halinin, Akdeniz'e, Ege'ye yayılması tehtidi var. İnsanlar işsizlik, açlık, yoksullukla boğuşuyor. Zonguldaklı gençlerimiz göz göre kaçak ocaklarda ölüm riskiyle çalışıyor. Genç arkadaşlarımız hayatlarını kaybediyor. Askerde ve kaçak ocaklarda ölenler bizim çocuklarımız. Türkiye'nin CHP'ye, CHP iktidarına ihtiyacı var. Zonguldak ise tarihinin en kötü dönemini yaşıyor. 40 yıldır demokrasi mücadelesinin içerisindeyim, bizim kuşak ağır bedeller ödedi. Bizden sonrakilere daha güzel bir Zonguldak ve Türkiye bırakma mücadelemiz devam ediyor. Turhan Oral olarak her zaman CHP'nin iktidar olması için sahada çalıştım, bu kez benden büyük bir sorumluluk almam istendi. Onun için buradayım ve önemli olan kişilerin değil partinin kazanmasıdır. Zonguldak ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Turhan Oral kimdir?

     1960 Zonguldak doğumlu. Zonguldak Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünü bitirdi. Bursa Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunu.

Evli, 1 çocuk babası. 1990 yılından bu yana Genel Maden İşçileri Sendikası’nda görev yapıyor. Halen Genel Başkan Danışmanı olarak çalışıyor.

     Zonguldak’ta çeşitli gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Halen İnanış Gazetesi’nde köşe yazarı. Türkiye Taşkömürü Kurumu ve Genel Maden İşçileri Sendikası’nın tarihini anlatan “Varoluşun Destanı” kitabını yazdı.

2009-2011 yılları arasında Zonguldak İl Genel Meclisi’nde CHP Grup Başkan Vekili olarak görev yaptı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GAZİ LAZ MEHMET MEZARI BAŞINDA ANILDI
GAZİ LAZ MEHMET MEZARI BAŞINDA ANILDI
ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ DAĞITIALACAK
ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ DAĞITIALACAK