Advert
Advert

EMEKLİ 2020 YILINDA 3 BİN 250 TL EK GELİR ALACAK

Ocak ayında zamlı maaşlarını hesaplarında gören milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi için bir başka önemli konu da promosyon ve ikramiye tutarları. Emekli vatandaşlar 2020 yılında 3 bin 250 liraya varan ek gelir sahibi olacak

EMEKLİ 2020 YILINDA 3 BİN 250 TL EK GELİR ALACAK
Bu içerik 1302 kez okundu.

 

 Ocak ayında zamlı maaşlarını hesaplarında gören milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi için bir başka önemli konu da promosyon ve ikramiye tutarları. Emekli vatandaşlar 2020 yılında 3 bin 250 liraya varan ek gelir sahibi olacak. İkinci promosyonlar ay sonunda ödenecekken, bayram ikramiyeleri de Mayıs ve Temmuz aylarında hesaplara yatacak.

Emekliler bu yılın ikinci zammını Temmuz'da almaya hazırlanırken, promosyon ve ikramiye ile ek gelire de kavuşacak. Emeklilerin cebine 3 bin 350 liraya varan ödeme girecek. Emeklilerin çoğu için 2020 promosyon yılı olacak. Promosyon SGK'nın Şubat 2017'de bankalarla imzaladığı protokolle başlamış, emeklilerin büyük bölümü Mart 2017'den itibaren ödeme almıştı. Bu ayın sonundan itibaren emeklilere, ikinci promosyonları ödenmeye başlayacak. Emekliler taahhüt süresi dolar dolmaz, bankasını seçip promosyonunu alacak. Hem taban promosyon tutarlarında artış yapılması hem de bankaların kampanyalarının da hareketlenmesi bekleniyor. Bankaların promosyon tutarı bin 250 liraya kadar yükselirken, emekli müşteri getirenlere de ödeme yapılıyor.

TAKVİM BELLİ

Emeklilere bu yıl da iki kez bayram ikramiyesi ödenecek. Tutarlarda değişiklik yapılmazsa biner lira ödenecek. Ancak emekliler, ikramiyeye 'enflasyon güncellemesi' ya da 'her yıl vergi ve harçlara yapılacak artışı gösteren yeniden değerleme oranının yansıtılması' beklentisini taşıyor. İkramiye, enflasyon zammı olursa bin 118, yeniden değerleme artışı yapılırsa bin 225 lira olacak. Ramazan Bayramı ikramiyesinin 18-22 Mayıs, Kurban Bayramı ikramiyesinin 27-30 Temmuz tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Kesin tarihleri Aile Bakanlığı açıklayacak.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK
NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK
45 MADENCİ KARANTİNAYA ALINDI
45 MADENCİ KARANTİNAYA ALINDI