Advert
Advert

ÖĞRETMENLERİMİZ GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

Devrek'in sevilen ve sayılan öğretmenleri Halide Yücel ile Sevgi Aygün gazetemizi ziyaret etti.

ÖĞRETMENLERİMİZ GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ
Bu içerik 920 kez okundu.
Advert

 

    Yasemin ALTUN

    Emekli öğretmenlerimiz, Halide Yücel ile Sevgi Aygün gazetemizi ziyaret ederek yene büromuz için, “Hayırlı, uğurlu olsun dileğinde” bulundu.

     Devrek’in sevilen ve saygı duyulan öğretmenlerinden Halide Yücel ile Sevgi Aygün gazetemizin yeni bürosunu ziyaret etti.

     Gazetemiz yazarlarından İbrahim Tığ tarafından karşılanan öğretmenlerimiz Yücel ve Aygün, gazetemiz çalışanlarıyla da sohbet etti.

    Öğretmenimiz Halide Yücel, Devrek’in derin kültür ve tarihe sahip olduğunu belirterek, “Devrek’imizin kendine özgü doğal, sanatsal ve kültürel güzellikleri olan bir ilçedir. İlçemizde 2 tane günlük yerel gazetenin olması kültürel anlamda gelişmişliğinin göstergesidir.” dedi.

      Basının düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu dile getiren Yücel ve Aygün, “Bu çerçevede kurumlarla bireyler arasında bilgi-haber akışını sağlayan basın, demokrasinin korunmasında da önemli bir görev üstlenmektedir. Basın, bireylerin yaşadıkları toplumun geleceği ile ilgili hususlarda etkin rol üstlenmelerini sağlamakta, böylelikle de demokratik hak ve özgürlüklerin daha geniş bir alanda kullanımını sağlamaktadır. Halkı bilgilendiren, kamuoyu oluşmasını sağlayan basının, evrensel meslek ilkeleri ışığında görevini ifa etmesi, objektif ve doğru haber yapması demokrasimiz açısından da büyük önem arz etmektedir” diye konuştular.

     Yazarımız İbrahim Tığ da ziyaretleri için Halide Yücel ve Sevgi Aygün öğretmenlerimize çok teşekkür ederek, “Devrek Türküleri, “Söğe” kitaplarının yanı sıra Şehir edebiyat dergisi hediye etti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MUHTARDAN  “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
MUHTARDAN “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ