Advert
Advert
Advert
30 YIL
İbrahim TIĞ

30 YIL

Bu içerik 1213 kez okundu.

30 yıldır beraberiz….

Gazeteniz Bölge Haber, 29 yılı geride bırakarak 30. yayın yılına girmenin haklı gururunu yaşıyor.

22 Ağustos 1994 tarihinde gazeteci-şair-yazar İbrahim Tığ tarafından kurulan Bölge Haber, gücünü hep halktan aldı. Bu nedenle de başta ilin sorunları ve çözüm önerilerinin yanı sıra sanatkarı, esnafı, çiftçisi, sanayicisi, memuru, siyasetçisi, kadını ve erkeği ile tüm kesimin sesi olmaya çalıştık. Haber nerede ise Bölge Haber ordadır anlayışı ile halkın güvenini kazandık ve bu yayın çizgimiz devam edecektir.

Çağdaş, demokratik, laik ve Atatürk devrimlerinin savunucusu, insan hak ve özgürlüklerine önem veren bir çizgide yayınlarını sürdüren Bölge Haber, son 4 yıldır bütün engellemelere, baskılara rağmen dimdik ayakta!...

Hiçbir zaman düzenin gazetecisi olmadık, hep doğrudan yana, ezilenden, haksızlığa uğrayandan yana olduk. Bir dönem o iktidarın diğer dönem değişik iktidarın pabucunu yalamadık. Kısacası hep halkımızdan yana olduk. İlkeli, tutüarlı, muhalif ve karşı duruşumuz fincancı katırlarını hep ürküttü.

Bu nedenle de 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu yana iktidarın baskıları, kayırmacı politikası üzerimizden silindir gibi geçti. Sudan gerekçelerle önce 18 ay, sonra 3 ay ve en sonunda da 7 aydır resmi ilan yayınlama hakkımızı elimizden aldılar.

Bu konuda Yüce Türk Adaletine güveniyoruz.

Ama şu bir gerçek ki, bütün engellemelere, baskılara karşı dimdik ayaktayız…

Çünkü biz gücümüzü halkımızdan ve okurlarımızdan alıyoruz.

Büyük Atatürk’ün dediği gibi: “Basın bir milletin müşterek sesidir”

Halkımızın sesi, gözü ve kulağı olmayı sürdüreceğiz…

Bizleri bugünlere getiren halkımız ve okurlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ