Advert
Advert
Advert
YARIM KALAN ADALET, ADALET DEĞİLDİR
Göksel ONBAŞI

YARIM KALAN ADALET, ADALET DEĞİLDİR

Bu içerik 511 kez okundu.
Reklam

Ergenekon ve Balyoz kumpasları ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en değerli komutanlarını, Genel Kurmay başkanını, yurtsever gazetecilerini, akademisyen ve aydınlarını cemaat yargı ve polisi işbirliği ile dönemin Başbakanı RTE'nin, “Bu davanın savcısı benim” arka çıkmasıyla zindanlara tıkanlara, suçsuz günahsız onca insana bu zulmü reva görenlere, çanak tutanlara hesap soracak bir merci yok mudur?

   Çekilen acılar, kaybedilen hayatlar, kaybolan yarınlar, kaybedilen itibarlar,TSK'in düşürüldüğü zaaf, yandaş yazılı ve görsel medya yalakalarının yargısız infazları yapanların yanına kâr mı kalacak.

 

VERDİĞİMİZ ŞEHİTLERİN BAŞ SORUMLULARI

    Her gün şehit verdiğimiz bu acı günlerde sözde çözüm süreci gerekçesiyle Türk polisinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin elini kolunu bağlayarak PKK terör örgütünün elini kolunu sallaya sallaya silah ve mühimmat yığınağı yapmasına, hendekler kazmasına, mayınlar döşemesine, pusular kurmasına, sözde mahkemeler kurmasına düpedüz çanak tutan AKP Hükümeti hangi yüzle iktidarda kalmayı içine sindirebiliyor ve hangi vicdanla kendini sorumsuz görüyor. Ve eğer bu ihmal ve öngörüsüzlükleri olmasaydı sözde çözüm sürecinin başında çökme noktasına gelen PKK terör örgütü bunca Mehmetçiğin şehit olmasına neden olamayacaktı. Bu gerçeği bile bile gece yataklarında nasıl uyuyabiliyorlar ve bu vebali nasıl taşıyabiliyorlar. Anlayan varsa beri gelsin. Ama zaten bütün sorun AKP ye oy verenlerin gerçekleri ne yazık ki bugüne kadar görememeleri değil mi? En azından AKP'nin çözülme süreci sorumluları keşke halkın karşısına geçip yapılan bu büyük stratejik hata konusunda özür dileme basiretini gösterebilselerdi.

     Bu kadar bile mi anlayış ve izandan yoksunlar, bu kadar mı önemli işgal ettikleri o koltuklar.

 

 EGEMENLİK BAYRAMINI YASAKLAMAK KİMİ SEVİNDİRİR

   Ulusal bayram anma ve kutlamalarının türlü bahanelerle iptal edilmesi aslında ulusal değerlerimizin unutturulmak istenmesi ile Cumhuriyet ilke ve devrimlerine fütursuzca meydan okumaktan başka bir şey değildir.

    Her gün şehit verdiğimiz bu acı günlerde ulusal egemenlik bayramımızı kutlamamak sadece bu ülkeyi bölmek isteyen teröristleri sevindirir.    Şehitlerimizin ise kemiklerini sızlatır.

    Başka bir deyişle bu ulusal anma günlerini iptal kararı şehitlerimize saygı değil düpedüz saygısızlıktır.

*

    Devrek’te de bu önemli ve anlamlı günü kutlayan, seçkin mekanlardan Masalevi Restaurant sahipleri Ülke ve Ayhan Masalcı’yı kutlarım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İŞYERLERİ DENETLENİYOR
İŞYERLERİ DENETLENİYOR
UĞUR MUMCU ANILACAK
UĞUR MUMCU ANILACAK