Advert
Advert
Advert
ONLARIN SORUNU
Göksel ONBAŞI

ONLARIN SORUNU

Bu içerik 560 kez okundu.
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan Davutoğlu’nu çizdi.

Son çizilen Davutoğlu oldu.

*

Daha önce de;

Bülent Arınç

Hüseyin Çelik

Nihat Ergün

Sadullah Ergin

Yaşar Yakış

Suat Kılıç

Hayati Yazıcı’nın üzerleri çizilmişti.

*

AKP artık eski AKP değildir. Eskiden Gül ve Arınç'ın önemli yerleri vardı bu partide. Fakat şimdi bu yok. Saray dün de Davutoğlu’nu çizdi.

Sorun şudur, Erdoğan uluslararası sermayenin kendisini kenara ittirmesini kolaylaştıracak, kendisinden rol çalacak her seçeneği bir an önce yok etme derdine düşmüştür. Davutoğlu’nun sırtını bir süredir güçlü merkezlerin sıvazlamaya başladığını biliyoruz. Tayyip’in taktiği ise önleyici müdahale; kim Londra’da konuşuluyor, Beyaz Saray gündemine giriyorsa onu bitirmek için karar alınıyor. Gül’ün üzerine gitti, Gül “günüm gelinceye kadar kenarda dururum” diyerek az hasarla atlattı saldırıyı. Davutoğlu’nun böyle bir şansı yok. Kongre’ye giden AKP’de onun serüveni büyük olasılık sonlanacak, hamle yapsa da boyu yetişmeyecek, altına tabure koymazsa büyük güçler.

*

Dolayısıyla Erdoğan bir kez daha “burada bensiz hiçbir plana izin vermem” demiş oldu. Oldu da, elindeki kaynaklar giderek tükeniyor. Yakında aileye daralacak koskoca Milli Görüş geleneği. Kalan kadrolar onu ne kadar taşır bilinmez.

*

Üstelik aşağıya doğru rant kavgası da kemiriyor AKP’yi.

Bürokrasi ve medya artık tamamen iş çeviren ailelere dağılmış durumda ve ekonominin sancıları arttıkça birbirlerinin yakasına daha çok yapışıyorlar.

*

Doğrudur, AKP içindeki çatlama artık onarılamayacak durumdadır.

Ne derseniz deyin!

-Gerisi onların sorunudur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İŞYERLERİ DENETLENİYOR
İŞYERLERİ DENETLENİYOR
UĞUR MUMCU ANILACAK
UĞUR MUMCU ANILACAK