Advert
BİR CUMHURİYET  DÜŞMANI,  FETHULLAH  GÜLEN (FETÖ)
Faik MEKİK

BİR CUMHURİYET DÜŞMANI, FETHULLAH GÜLEN (FETÖ)

Bu içerik 2301 kez okundu.

 

    Dün, Fethullah Gülen ile yatağa girenler, bugün kürtaj yaptırıp, bakireyim diye ortalıkta dolanıyorlar.

    Yıl 1925, Mustafa Kemal, genç Cumhuriyetin yurttaşlarına ve dış ülkelere şu mesajı veriyordu: ‘’ Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. ‘’

    Yıl 2002, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ,mensuplar olma yolunda, devrimlerden dönüş sürecinin sancılarını yaşıyor…

    Geçtiğimiz yüzyılın başında, İngiliz işbirlikçisi Derviş Vahdeti, Sait Molla, Dürrizade Abdullah, İskilipli Atıf gibi gericilerin tasfiyesi üzerine Cumhuriyet kurulmuştu.

    Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik hukuk devleti olma yolunda yapılan devrimlerle ilerliyordu.

    Cumhuriyet düşmanları, ‘’ su uyur, düşman uyumaz ‘’ misali takiye yaparak, yıllar içerisinde siyasi iktidarların da katkılarıyla, devlet kadrolarına sızmaya başladılar.

    Yıllar yılları kovaladı. 

    Bir Cumhuriyet düşmanı Fethullah Gülen, Amerikan Emperyalizmi ve yerli işbirlikçilerinin desteği ile sahnedeki yerini aldı.

    Türkiye’yi etnik ve mezhepsel esasa dayalı olarak bölmeye, yeraltı ve yerüstü ekonomik kaynaklarını talan etmeye, din devleti kurmaya ve halkın dinsel inançlarını sömürmeye, ülkeyi eyaletlere ayırmaya kararlı, zengin, güçlü, dış destekli, örgütlü vatan hainleri 15 Temmuz 2016’da darbe girişiminde bulundular.

   Gözü dönmüş darbeci teröristler,’’ egemenlik kayıtsız şartsız, milletindir.’’ Sözünün dayanağı olan TBMM’ni bombalayıp halka ateş açtılar.

   15 Temmuz akşamı, iktidarı, muhalefeti, darbe karşıtı askerleri ve herşeyden önemli Türk Milletinin can sipare direnişi karşısında bozguna uğradılar.

   Terör saldırılarında yaşamlarını yitirenlerin önünde saygıyla eğiliyorum.

   Fethullah Gülen Cemaati’nin nasıl bir silahlı terör örgütü, FETÖ’ye dönüştüğünü birlikte yaşadık.

MOLLA PAPAZ ELELE

EMPERYALİZMİN HİZMETİNDE

Said’i Nursi’nin halefi Fethullah Gülen, (FETÖ),

 Vatikan’da Papa ile görüşmüştür.

DARBE GİRİŞİMİ NEREDEN  BESLENMİŞTİR ?

Halkın en hassas yeri din duygularını istismar ederek beslenmiştir. Tarikatlar, bugüne kadar tarikat- siyaset- ticaret üçgeninde hareket etti ve siyasi iktidar bunlara sessiz kalıp cesaretlendirdi.

Fethullah Gülen Cemaatinin ( FETÖ ) yerine  başka cemaatler yerleşmeden, devlet liyakata ve adalete bağlı kalarak boşalan yerleri doldurmalıdır. Bu güne kadar liyakat yerine dini cemaatler referans alındığı için, bu karanlık günlere geldiğimizi unutmayalım.

PEKİ NE YAPMALI ?

  • Bütün tarikat ve cemaatler kayıt altına alınmalıdır.
  • Gelir kaynakları harcamaları ve üyelerinin şeffaflığı sağlanmalıdır.
  • Gülen Cemaatine yapıldığı gibi diğer cemaatlerinde eğitim kurumları ve yurtları devlete devredilmelidir.
  • Eğitim- öğretim cemaat ve tarikatların elinden alınmalıdır.
  • Cemaatlerin, vakıfların şeffaflığı ve zorunlu denetimi sağlanmalıdır.

Tam anlamıyla;Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik bir hukuk devleti olmalıdır.

    OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ZORUNLU, PARASIZ VE TAM GÜN OLSUN

    5661 sayılı yasa , Asla tüzel kişilikler ve şahıslar ilkokul ve ortaokul seviyesinde yurtlar ve bu tür evler açamazlar.

   4-6 Yaş grubundaki çocuklarımız okul öncesi eğitim kurumlarında gerçek öğretmenlere emanet edilmelidir.

   Anayasanın 42. Maddesi: Özel ilk ve orta dereceli okulların bağlı olduğu esaslar, Devlet okulları ile erişilmek istenen seviyeye uygun olarak kanunla düzenlenir.

   Sübyan Mektepleri: Milli Eğitime ve Dinayete bağlı olmayan, kurulan paravan dernekle dini eğitim verilen evler yasal değildir. Bu evlerde dinci politikaların en temel ayağı olan şeriata ve padişahlığa geçişin temelini oluşturuluyor. Pedagojik formasyonu bile olmayan insanlar eğitim veriyorlar. Devrek sokaklarında da benzer evlerin faaliyet gösterdikleri bilinmektedir.

   Öğrencilerin tarikatlara mahkûm edilmesinin temelinde yoksulluk ve sahipsizlik var. Eğitimden kamunun kademeli çekilmesiyle, tarikat yuvalanmasının önü açılıyor.

   Vakıfları, hizmet dernek ve evlerini değil, çocukları koruyalım.

   Halkın dini duygularını istismar eden,  Fethullah  Gülen ve çetesinin hak  ettiği cezayı almasını isterken, diğer taraftan Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı tarikatlara yol verilmemeli…

   Günümüz Cumhuriyet düşmanlarının kulaklarına su kaçırmışımdır.

   CUMHURİYET DÜŞMANI AMERİKANCI SAİD NURSİ’DEN GÜLEN CEMAATİNE (FETÖ) / HEPSİ AYNI YOLUN YOLCUSU

KAHROLSUN CUMHURİYET VE ATATÜRK DÜŞMANLARI

YAŞASIN CUMHURİYET

   Şeyhe aşırı bağlılıkla tevhid inancından sapan anlayışın sonucudur. Cemaatlere bağlanmadan, ilave etikete gerek duymadan sadece Müslüman olmalıyız.

   ‘’ bize gelin’’ diyen cemaatlere değil

 ‘’kendinize gelin’’ diyen Kur’an-ı Kerim’e uyun!...

   Ali İmran / 105 وَلَا تَكُونُوا كَالَّذ۪ينَ تَفَرَّقُوا وَاخْتَلَفُوا مِنْ بَعْدِ مَا جَٓاءَهُمُ الْبَيِّنَاتُۜ وَاُو۬لٰٓئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ عَظ۪يمٌۙ Meali: Sakın, kendilerine apaçık kanıtlar geldikten sonra, gruplara ayrılıp, anlaşmazlığa düşenler gibi olmayınız. Mezheplere bölünüp ayrılığa düşenler için büyük bir azap vardır. *Resûlullah (s.a.) şöyle buyurdu: Yahudiler yetmiş bir guruba ayrıldı, birinden başka hepsi cehennemdedir. Benim ümmetim de yetmiş üç guruba ayrılacaktır, birinden başka hepsi cehennemdedir. «O kurtuluşa eren gurup kimdir ya Rasûlallah?» sorusuna cevaben:    «Onlar benim ve ashabımın gittiği yoldan gidenlerdir» dedi.

   6-Enam-159: DİNLERİNİ PARÇA PARÇA EDİP FIKRALARA, HİZİPLERE BÖLÜNENLER VARYA SENİN ONLARLA HİÇBİR İLİŞİĞİN YOKTUR. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah onlara, yapıp ettiklerini haber verecektir.

 

    15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenleri  sevgi,  saygı ve özlemle  anıyorum.Dün, Fethullah Gülen ile yatağa girenler, bugün kürtaj yaptırıp, bakireyim diye ortalıkta dolanıyorlar.

 

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI