Advert
DEVREK’İN GERÇEK SESİ!...
Faik MEKİK

DEVREK’İN GERÇEK SESİ!...

Bu içerik 2635 kez okundu.

 

  GÖZÜMÜZ, KULAĞIMIZ, SESİMİZ BÖLGE HABER GAZETESİ 25 YAŞINDA

   Yaşadığımız yerin toplumsal, ekonomik, sosyal ve  kültürel gelişimleri yöre halkına aktaran yerel basın, yöre sakinlerinin sorunlarını muhataplarına ileten  ekonomik, kültürel, sosyal ve siyasal özelliklerini yansıtan bir ayna gibidir. Kısıtlı olanaklarla daha dar dağıtımı olmakla birlikte bulunduğu çevreye daha geniş bilgi taşıyan yerel  basının  yöre sakinleri için büyük değeri vardır. Bunun içindir ki ilk önce yerel  gazeteyi  elimize  alırız. İlçemiz Devrek’te Atatürkçü çizgisi ve dik duruşuyla Bölge Haber Gazetemiz  gözümüz, kulağımız ve sesimizdir. Devrek’in gerçek sesidir. 

Devrek’in gerçek sesi Bölge Haber Gazetesi Belediye Başkanı

Mustafa Semerci’nin hışmına uğradı.

    Yerel basın organları vatandaşların, kendi şehir ve beldelerindeki sorunlar, olaylar, ekonomik ve sosyal gelişmeler ve yerel yönetimlerin aldığı kararlar hakkında bilgi sahibi olmaları açısından son derece önemlidir. Ama gelin görün ki doğrunun/haklının daima yanında olan Bölge Haber Gazetemiz Devrek Belediye Başkanı Sayın Semerci’nin hışmına uğramaktan kurtulamadı. Devrek’in sesi ve bilgi kaynağı olmak kolay değil. Devrek Belediyesi’nin yanlış proje uygulamaları, bütçe yönetimi, borçları, israf… gibi olayları dile getirmesinde çok fazla rahatsız olan Sayın  Semerci Bölge Haber Gazetesi’ni Devrek Belediyesi’ne girmesini yasakladı. Yerel basın demokrasinin temeli, halkın sesi ve bilgi kaynağıdır.

YEREL BASINA  KÖSDEK  DEĞİL, DESTEK OLMA ZAMANI

   Yerel basının yöneten-yönetilen ilişkisi çerçevesinde kamu hizmetlerinin sağlıklı ve doğru biçimde halka duyurulması yerel basının görevlerinden biridir Yerel yönetimin Yerel yönetimlerin,  halk adına denetlenmesi, kamuoyu yaratılması yerel basının üzerindeki sorumluluklardan biridir. Bu düşünceyle hareket eden Bölge Haber Gazetesi sadece ve sadece gerçekleri yazdığı için, Belediyeye girmesi yasaklanabiliyor. Bu ayıp, sorumluların üzerinde kara bir leke gibi duruyor.

   Sayın Semerci’nin bir an önce köstek olmayı bırakıp, destek olup, Bölge Haber Gazetesi’nin belediyemiz binasına girişini serbest bırakmalı.

     Ayrıca Bölge Haber Gazetesi’ne emeği geçen  ve şu anda aramızdan ayrılan Avukat Hüsnü Öztürk ve Celal Telci’yi rahmetle anarken kalanlara sağlıklı uzun ömürler dilerim.

   ŞİİR TADINDA BİR DERGİ ‘’ŞEHİR DERGİSİ’’

   ‘’Yiğidi öldür, hakkını yeme’’ derler.  Bölge Haber Gazetemizin 25. yılını  kutlarken, bir taşra kasabasında şiir tadında bir dergi ‘’ŞEHİR Aylık Kültür ve  Sanat Dergisi 14 yıldır aralıksız yayın yaşamını sürdürüyor. Genç yaşta aramızdan ayrılan Devrekli Şair Rüştü Onur’un hayal etip de ömrünün yetmediği ŞEHİR dergisini onun anısına çıkarmayı başaran adam İbrahim Tığ… Asıl olan zoru başarmaktır. Tüm güçlüklere, engellere karşın bu zor işi başaran basın emekçisi kardeşimiz İbrahim Tığ’ı başarısının devamı dileğimle kutlarım.

   

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI