Advert
Advert
CUMHURİYET VE ATATÜRK DÜŞMANI TARİKAT/CEMAATLERİN SABIKA DOSYASI KABARIK -2-
Faik MEKİK

CUMHURİYET VE ATATÜRK DÜŞMANI TARİKAT/CEMAATLERİN SABIKA DOSYASI KABARIK -2-

Bu içerik 2181 kez okundu.

 

 tarikat/cemaat adı: Faruki tarikatı.

lokasyon: Konya.

vaka: 7 erkek çocuğa cinsel istismar.

Tarikat şeyhi cinsel istismardan tutuklandı

Konya''daFaruki tarikatının şeyhi olan Süleyman Işık, aralarında çocukların da olduğu 7 erkeğe cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Soruşturmayı tamamlayan savcılık Işık hakkında 49 yıldan 70 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

 

kaynak: https://abcgazetesi.com/tarikat-seyhi-cinsel-istismardan-tutuklandi-297201

tarikat/cemaat adı: Kadiri tarikatı.

lokasyon: İstanbul.

vaka: Tarikat şeyhinin müridini tacizi.

İstanbul Sultangazi'de kendisini Kadiri Tarikatı şeyhi olarak tanıtan BüreydeÖ.'nün bir müridine yönelik istismar iddiası yeniden gündemde. Taciz iddialarının önce karakola ardından yargıya taşınmasına neden olan olay 7 Mayıs 2017 günü yaşandı. Sabaha karşı saat 04.30'da polisi arayan Yunus Ö. isimli 20 yaşındaki genç, bulunduğu yerde zorla tutulduğunu söyledi ve kurtarılmak için yardım istedi. Gencin kendisini tuvalete kilitleyerek polisi aradığı adres Abdulkadir Geylani İlim ve Hizmet Derneği adıyla bilinen merdiven altı tekkeydi. Polis ekipleri hızla harekete geçerek söz konusu adrese geldi. İçerden yardım çığlıklarını duyan polislerin kapıyı çalmasıyla skandal ortaya çıktı. Kapıyı açan Şeyh Büreyde Ö., 20 yaşındaki Yunus Ö.'yü kapıyı kilitleyip ardından kaba kuvvet uygulayarak dergahta tutuyordu. Hastaneye götürülen Yunus Ö.'ye darp ile yaralanma raporu alındı.

Yurt Gazetesihttps://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/skandal-istanbul-da-cinsel-saldiriyla-suclanan-seyhi-kim-kurtardi-h138076.html

Yurt Gazetesi

kaynak: https://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/skandal-istanbul-da-cinsel-saldiriyla-suclanan-seyhi-kim-kurtardi-h138076.html

tarikat/cemaat adı: Nakşibendi/İsmailağa.

lokasyon: sosyal medya.

vaka: Sosyal medya yolu ile cinsel taciz.

tarikat/cemaat adı: nakşibendi/ismailağa.

lokasyon: Bağcılar-İstanbul.

vaka: medrese-i gül adlı kaçak tarikat kuran kursunda cinsel istismar iddiası.

Bağcılar'da kaçak Kuran kursunda cinsel istismar iddiası

Bağcılar’da Medrese-i Gül isimli kaçak Kuran kursunda bir çocuğun cinsel istimara uğradığı şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada istismarla suçlanan kurs sorumlusu serbest bırakıldı.

kaynak:

https://www.evrensel.net/haber/388958/bagcilarda-kacak-kuran-kursunda-cinsel-istismar-iddiasi

tarikat/cemaat adı: ………………..

lokasyon: Çorum/Kargı ilçesi.

vaka: Müftü yardımcısının çocuk istismarı ve tecavüz.

Çorum'un Kargı ilçesinde görev yapan bir Müftü Yardımcısı ile İlçe Müftüsünün şoförü çocuğa tecavüzden açığa alındı.

İlçede görev yapan Müftü Yardımcısı F.K. ile müftünün şoförü H.B.A. ilçede bir çocuğa cinsel saldırıda bulundu. K.T. isimli çocuğun şikayeti üzerine soruşturma başlatılırken, F.K. ve H.B.A. açığa alındı.

 

kaynak: https://odatv4.com/muftu-yardimcisi-ile-ilce-muftusunun-soforu-cocuga-tecavuzden-aciga-alindi-05052042.html

tarikat/cemaat adı: Nur cemaati-suffa vakfı.

lokasyon: Erzurum-Oltu.

vaka: 2 çocuğa tecavüz.

Erzurum Oltu’daki Nurcu Suffa Eğitim Vakfı’na ait öğrenci yurdunda 2 erkek çocuğa cinsel istismar suçundan yargılanan idareci Mehmet Sıddık Çiçek’e 26 yıl hapis cezası verildi. Fakat Yargıtay eylemlerine devam etme imkânı varken sonlandırdığı gerekçesiyle Çiçek’e daha düşük bir ceza verilmesini istedi.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, F.M. adlı erkek çocuğun şikâyeti üzerine Nur Cemaati’nin Suffa Eğitim Vakfı’na ait erkek öğrenci yurdunda 2011-2014 yılları arasında idareci olarak görev yapan Mehmet Sıddık Çiçek’e (50) soruşturma açıldı. F.M., ifadesine, 2014 yılında biri mescitte olmak üzere, Çiçek tarafından iki kez istismara uğradığını ileri sürdü. F.M.’nin anlatımları doğrultusunda R.Ö. adlı mağdura da ulaşıldı. Bugün 20 yaşında olan R.Ö., Çiçek’in istismarlarını anlattı. Adli tıp muayenesinde R.Ö.’nün ruh sağlığının bozulduğu anlaşılırken, duygusal bir tavır sergilediği, gözlerinin dolduğu ve sorulara cevap vermediği ifade edildi.

 

kaynak: https://haberiniz.com.tr/gundem/nurcularin-yurdunda-cocuk-tecavuzune-yargidan-odul-gibi-indirim-24102018/ c

tarikat/cemaat adı: Sakkalı şeyh adlı bir pislik.

lokasyon: aksaray.

vaka: Kuran kursuna gelen 13 kadına cinsel taciz.

Aksaray’da izinsiz açtığı Kuran kursuna gelen 13 kadına ‘cinsel istismarda’ bulunduğu iddia edilen ve çevresine kendini ‘Sakkalıhoca veya şeyh’ olarak tanıtan 55 yaşındaki Mustafa Ç. tutuklandı. Mustafa Ç. ile birlikte gözaltına alınan ve müritleri olduğu öne sürülen, aralarında kadınların da bulunduğu 11 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2013/genel/tacizci-sahte-seyh-boyle-yakalandi-258460/

tarikat/cemaat adı: ilim yayma vakfı- nur cemaati.

lokasyon: Oğuzeli-Gaziantep.

vaka: Tarikat yurdunda bir öğrenciye cinsel taciz.

Gaziantep’te tarikat yurdunda cinsel taciz iddiası

Oğuzeli'nde İlim Vakfı'nda eğitim alan bir çoçuğa görevli bir hoca tarafından cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi. Görevli hoca gözaltında. Emniyet güçleri şahsın ifadesini alıyor. Sanığın yarın savcılığa çıkarılacağı öğrenildi.

kaynak: https://www.telgraf.net/haber/gaziantepte-tarikat-yurdunda-cinsel-taciz-iddiasi-haberi-86721.html c

tarikat/cemaat adı: Fatih medreseleri-İsmailağa.

lokasyon: İstanbul.

vaka: Tarikat anaokulunda cinsel taciz iddiası.

Anaokulunda çocuğa istismar iddiasına jet beraat çift itirazİstanbul Nişantaşı’ndaki bir anaokulunda 4 yaşındaki M.’nin istismar edildiği iddiasına ilişkin davada beraat kararı çıktı. Davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kararı temyiz etmek için başvuru yaptı. Ailenin avukatı tepki gösterdi.

 

kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/anaokulunda-cocuga-istismar-iddiasina-jet-beraat-cift-itiraz-41408070

DİNCİ GERİCİLİK İŞ BAŞINDA

Türkiye’de selefi/cihatçı örgütlerin silahlanması

IŞID ve EL NUSRA’nın Kanlı Katliamlarını Türkiye’de Yaşamak İstemiyorsak Panzehirimiz LAİKLİK Olmalı…

‘’Gerçek İslam’ı biz temsil ediyoruz.’’ Tartışmasının ortaya çıkardığı acı gerçek; radikal İslamcı grupların nasıl silahlandığını İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Cübbeli Ahmet Hoca dillendirdi. Cübbeli yurt genelinde 2 bin civarında Selefi/cihatçı yanlısı derneğin silahlandığını öne süren Cübbeli Hoca ‘’ Cumhuriyet savcılarından çağrı bekliyorum. O derneklerden silahlandığını öğrendiğim yaklaşık 150’sini isim isimçıkarttım.’’ Dedi.

Ülkemiz için radikal İslam’ı grupların nasıl bir tehlike oluşturduğunu görmemek için kör olmak lazım.

1 Eylül 2015'ten beri IŞİD'in elinde esir bulunan 23 yaşındaki Sefter Taş ve Fethi Şahin yakılarak öldürüldü.

 

 

DİNİ SİYASETE ALET ETMEK VATANA İHANET SUÇUDUR

 

 

Formun Üstü

1925’te Şeyh Sait, dini kullanarak Cumhuriyet’i yıkmaya çalışmıştı. Cumhuriyeti kuranlar, buna karşı, ‘’Dini siyasete alet etmek vatana ihanet suçudur’’ şeklinde bir kanunla mücadele etmişlerdi. Aradan 91 yıl geçti. 15 Temmuz 2016’da bu sefer FETÖ, dini kullanarak Cumhuriyet’i yıkmak istedi. Bugün başka tarikatlar ve cemaatler gizli, açık şekilde cumhuriyeti yıkmaya çalışıyorlar. Keşke tarihten ders çıkarılabilse…

Öğrencilerin tarikatlara mahkûm edilmesinin temelinde yoksulluk ve sahipsizlik var. Eğitimden kamunun kademeli çekilmesiyle, tarikat yuvalanmasının önü açılıyor.

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
KOMŞULARIN KAVGASINDA KAN AKTI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI
52 GRAM UYUŞTURUCUYLA YAKALANDI