TARIM DIŞI KALAN ARAZİLER ÜRETİME KATILACAK

Gündem - 2018-06-13 17:16:19

Advert
TARIM DIŞI KALAN ARAZİLER ÜRETİME KATILACAK
Bu içerik 1068 kez okundu.

 

  Zonguldak, Bartın ve Karabük bölgesindeki ceviz popülasyonunun aşılama yoluyla ve kültür çeşitleriyle kurulacak bahçelerle ıslah edilmesi amacıyla kırsal yerleşimlerde yaşayan ceviz aşı ustalarını eğitme ve Tarım Müdürlükleri personeline hizmet içi eğitim vermek amacıyla 25-29 Haziran 2018 tarihleri arasında Prof. Dr. Turan Karadeniz’in katılımlarıyla Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde eğitim düzenlenecek.

  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında TR81/18/TD0033 sözleşme numaralı ‘Cevizde Çeşit Islahı Yoluyla Meyve Veriminin Artırılması Projesi’ uygulamalı bölümleri Beycuma Çukurören Köyünde ve Gökçebey Fidanlık Müdürlüğünde Gerçekleştirilecek.

  Eğitimler sırasında hedef kitleye toprak analizi, fidan seçimi, çeşit seçimi, tozlaşma biyolojisi, kapama bahçe tesisi, yer seçimi, dikim yöntemleri, toprak işleme, sulama,gübreleme, budama, hasat ve depolama, aşılama yöntemleri, aşılama başarısını etkileyen faktörler alanında uzman akademisyenler Prof. Dr. Seyir Mehmet Şen ve Prof. Dr. Turan Karadeniz tarafından sahada anlatılacak.

  Batı Karadeniz Kalkınma ajansı tarafından finanse edilen proje İL/İlçe Tarım Müdürlükleri, Ziraat Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliği ile gerçekleşecek. Proje ile bölgemizde göç nedeniyle tarım dışı kalan alanların meyve bahçesi tesisi yoluyla yeniden üretime kazandırılması hedefleniyor

Sende Yorumla...
KAVŞAKTA ARKADAN ÇARPTI, 1 YARALI

KAVŞAKTA ARKADAN ÇARPTI, 1 YARALI

12:36 - Gündem

BKM EKİBİNDEN UNUTULMAZ PERFORMANS

BKM EKİBİNDEN UNUTULMAZ PERFORMANS

10:33 - Gündem

GRİZU 263

GRİZU 263 "BİR BAŞARI HİKÂYESİ"

10:11 - Gündem

ÜZÜLMEZ DE MADENCİ KURBAN KESTİ

ÜZÜLMEZ DE MADENCİ KURBAN KESTİ

13:45 - Gündem

BEÜ ÇAYCUMA VE GÖKÇEBEY MYO MEZUNİYET TÖRENİ

BEÜ ÇAYCUMA VE GÖKÇEBEY MYO MEZUNİYET TÖRENİ

09:10 - Gündem