Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

YELKENLER YÜZMEYE BAŞLADI

Çaycuma Belediyesinin Amasra Yelken Kulübünden aldığı optimistlerin kurulumu yapılarak gölette ilk seyir yapıldı. Çaycuma Belediye BaşkanıBülent Kantarcı, bu sporu yapmak isteyen 8-12 yaş grubu çocukların Halk Masası’nın 153 numaralı telefonuna başvurması

YELKENLER YÜZMEYE BAŞLADI
Bu içerik 2226 kez okundu.
Advert

 

Çaycuma Belediyesinin Amasra Yelken Kulübünden aldığı optimistlerin kurulumu yapılarak gölette ilk seyir yapıldı. Çaycuma Belediye BaşkanıBülent Kantarcı, bu sporu yapmak isteyen 8-12 yaş grubu çocukların Halk Masası’nın 153 numaralı telefonuna başvurmasını istedi

Çaycuma Belediyesinin gençleri sporun farklı alanlarına yönlendirmek, ilçeyi her dalda spor yapılabilir hale getirmek için yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Amasra Yelken Kulübünden temin edilen optimistlerin kurulumu tamamlanarak, ilçede, yelken sporunun yapılması da mümkün hale geldi. 

 Amasra Yelken Kulübü Komodoru Hüseyin Çoban liderliğinde Yelken Takım Kaptanı Yavuz Ateş ile Yelkenciler Ege Marangoz, Ece Orhan ve Kayra Çoban’dan oluşan Amasra Yelken Kulübü takımı, kurulumun tamamlanmasının ardından Yaşam Park’taki doğal gölette bir de deneme seferi yaptı. Beyaz yelkenli optimistin gölette yaptığı gezinti ortaya son derece güzel görüntülerin çıkmasına da neden oldu.

İLÇEDE YAPILABİLECEK SPORLARIN ARASINA YELKENİ DE EKLEMİŞ OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Bir spor kenti olma yolunda dev adımlar atan Çaycuma’nın spor altyapısını geliştirmek için çok önemli yatırımlar yapıyoruz. İçinde yarı olimpik yüzme havuzu da bulunan spor merkezimizi faaliyete açmak yoğun çaba içindeyken, ilçede yapılabilecek sporların arasına yelkeni de eklemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Bugün Yaşam Park’taki doğal gölette, optimistle ilk seyir yapıldı. Bize 3 adet optimist vererek yelken sporunun Çaycuma’da da yapılmasını sağlayan Amasra Yelken Kulübünün Komadoru Hüseyin Çoban başta olmak üzere değerli yönetici ve üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

8-12 YAŞ GURUBU ÇOCUKLARI YELKEN SPORU YAPMAYA BEKLİYORUZ

Optimistleri 8-12 yaş grubu çocukların kullanabildiğini söyleyen Kantarcı, “Optimist yelken sporuna ilk adım atılacak tekneye deniyor. 8-12 yaş grubunu su, rüzgâr ve yelkenle tanıştıran optimist, onlara spor sevgisini aşılayıp yelken sporunu öğrenmelerini sağlıyor. Bu nedenle Amasra ve Zonguldak Yelken Kulüplerinin işbirliğiyle yapacağımız eğitimlere 8-12 yaş grubu çocuklarımızı katılacak. Bu yaş grubu içindeki çocuklarımızdan yelken sporunu yapmak isteyenler Halk Masası’nın 153 numaralı telefonuna başvurabilirler. Kayıtlar tamamlanınca, çalışmalar Yaşam Park’taki doğal gölette yapılacak. İnsanın el ve vücut becerilerinin artmasını sağladığı gibi hızlı ve doğru karar verme yetisini de geliştiren optimist aynı zamanda binmesi son derece de zevkli bir su taşıtı. Ben Çaycumalı ailelerin bu fırsatı değerlendirerek çocuklarını açacağımız kurslara göndereceğine inanıyor, emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum ” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 19 MAYIS, GENÇLİK; GENÇLİK İSE GELECEK DEMEKTİR.
19 MAYIS, GENÇLİK; GENÇLİK İSE GELECEK DEMEKTİR.
İBRAHİM TIĞ, ONUR VE USLU’YU ANLATTI
İBRAHİM TIĞ, ONUR VE USLU’YU ANLATTI