Advert
Advert

ETİKET VE FİYAT KONTROLÜ YAPILDI

Belediye ekipleri fiyat kontrolü yaptı.

ETİKET VE FİYAT KONTROLÜ YAPILDI
Bu içerik 408 kez okundu.
Advert

Gökçebey Belediyesi zabıta ekipleri, ilçe genelinde faaliyetlerini sürdüren market ve süpermarketlere yönelik fiyat etiketi kontrolü yaptı.

Haksız kazancın engellenerek, halkın mağdur edilmesinin önüne geçilmesi amacıyla denetim yapan zabıta ekipleri, marketlerde rafları dolaşıp etiketleri inceleyerek fahiş fiyat artışı ve etiket denetimi yaptı. Reyon fiyatı ile kasa çıkış ücretini inceleyen ekipler, ürünlerin son kullanma tarihlerini inceleyerek yerli ürünlerin üzerinde zorunlu bulunması gereken "yerli üretim logosu'nun olup olmadığını da kontrol etti.

Yapılan kontrol ve denetimle ile ilgili Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztük; " Belediyemiz Zabıta Komiserliği ekipleri ile Zonguldak İl Ticaret Odası ekiplerince ilçemizde faaliyet gösteren marketlerde  etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerini gerçekleştiriyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı zaman dilimlerinde işletmeleri etiket, haksız fiyat artışı ve fiyat uygulamalarına uyup uymadıkları konusunda Zabıta ekiplerimiz denetimler gerçekleştiriyor. Alışveriş yapan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz marketler, bakkallar ile diğer iş yerlerinde halkımızın güvenli alışveriş yapabilmeleri için devam edecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AŞI SIRASI GIDA SEKTÖRÜNE GELDİ
AŞI SIRASI GIDA SEKTÖRÜNE GELDİ
DEVREK “ŞEFİN ÖZEL KONUĞU” OLACAK
DEVREK “ŞEFİN ÖZEL KONUĞU” OLACAK