Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert
UCUZ ETİN YAHNİSİ
Celal Şakir TELCİ

UCUZ ETİN YAHNİSİ

Bu içerik 98267 kez okundu.

   Üretim düşüp, tüketim artınca ülkemiz tam bir ithalat cenneti oldu. Artık aklımıza gelen gelmeyen her şey ithal ediliyor.

   Rüyamda görsem inanmazdım, Saman, Nohut, Bezelye, Kuru fasulye, hatta Ceviz ithal edeceğimizi…

   Son günlerde renkli bir kişiliğe sahip olan Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Fakıbaba; “Benim halkım ucuz et yemiyor, çok üzülüyorum, bu sebeple yurtdışından kıyma ve kuşbaşı olarak 29 TL’den et ithal edeceğiz.” Dedi ve devam etti.

   Ancak;

   İlk ithal et 5 bin ton olarak Sırbistan’dan yapıldı. Sırbistan deyince aklıma takıldı, şuan Sırbistan Başbakanı daha düne “Müslüman Kasabı” olarak dillendiriyordu.

    Peki Müslüman düşmanlığı tescilli bu Sırbistan ülkesinde, bu kasaplı hayvanlar halkımızın pek hassas olduğu İslami kurallara göre nasıl kesilecek?

   Aslında bu “Helal gıda” konusu tam bir din sömürüsüdür, bugüne kadar yapılan et ithallerinden bu kuşkular duyulmuş ama, ithal et için “İslami kurallara aykırı” olduğu hiç konuşulmamıştır.

   Yani; dayan kömür gelsin!

    ***

     Bu arada et ithal edilecek ülkeler arasına Singapur’da eklenmiş.

   Hayırlı olsun.

    İyi de Singapur Uzakdoğu’da birçok vilayetimizden ufak bir ada ülkesi, asıl hayret veren Singapur’da resmi rakamlara göre koyun, keçi yok sadece ikiyüz “Sığır” varmış.

   Buna mukabil Singapur’da 370 bin Domuz bulunuyormuş, Malüm Domuz her şeyi yediği için hem otobur, hemde etobur beslenmesi çok kolaydır, sonra fare gibi çok ürer.

   Müslüman olmayan ülkeler için domuz eti yemenin hiçbir sakıncası yoktur. Müslüman ülkelerde ise haramdır, etinde trişin denilen tenya bulunur, yani “Hınzır” etidir.

   Bu rakamları görünce şahsen şüphelendim, yahu adamların zaten ikiyüz sığırı var bunun nesini ithal edeceksin?

   İki hafta önce Çankırı-Kurşunlu ilçesinin köylerine gittim, bir köyü geçerken iki Suriyeli çobanın güttüğü sığır sürüsünde en az beşyüz hayvan vardı.

   Domuz etini avcılık yaptığım için iyi tanırım, dana etiyle karıştırırsanız inanın kimse anlayamaz.

    Uzun lafın kısası, eskiler ne demişler ucuz etin yahnisi tencere dibi yakar.!

                                                       AKILLI EŞŞEK

    Eski alaylı paşalardan biri, birgün bir sebze bahçesini gezdiği sırada, bostanın sahibine gözleri bağlı olarak bostan dolabını çeviren eşeği göstererek sormuş.

  • Bu eşeğin gözlerini neden bağladınız?
  • Paşam, Eşek gözü bağlı olarak dolabı çevirdiği sürece doğru yolda yürüdüğünü sanır ve döner durur.. gözünü bağlamazsak işin farkına varır böyle saatlerce kuyu etrafında dönüp durmaz.
  • Pekala boynuna şu kocaman çanı niye taktınız?
  • Eşek durduğu zaman çan sesi de kesilir, o zaman gider eşeği sopayla dürteriz.
  •  Pekala, eşek yürümezse durduğu yerde başını çanı çalarsa ne yaparsın?

  Bu soruya yanıt bulamayan bahçıvan;

  • Aman paşam, ben senin kadar akıllı eşeğin nerden bulayım.!

  GÜNÜN SÖZÜ: Zengin yalakaların oturduğu evlerin duvarında “Dikkat köpek var” uyarısı görürseniz, o levhanın altına “doğrudur” yazın.!

                                                                TAZİYE

   Osman Servet Gündüz, Korhan Gündüz’ün sevgili anneleri Emel Gündüz teyzemize Allah’ta rahmet, sevenlerine ve yakınlarına sabır dilerim.

 

 

 

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  MAAŞA GÖRE TOST
MAAŞA GÖRE TOST
"SIKINTININ NEDENİ AKP İKTİDARIDIR, SARAYDIR!"