Advert
Advert
Advert

13 YILDIR TAMİR EDİP PARLATIYOR

Emekli memur Muharrem Balcı tam 13 yıldır çaydanlık tamiri yapıyor.

13 YILDIR TAMİR EDİP PARLATIYOR
Bu içerik 1101 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Emekli memur Muharrem Balcı tam 13 yıldır çaydanlık tamiri yapıyor.

  Devrek Belediyesi İtfaiyesi'nden emekli 60 yaşındaki Muharrem Balcı, 13 yıldır Devrek'te tencere, tava ve çaydanlık tamiri yapıyor.

  Devrek Demirciler Sokakta bulunan dükkanında 13 senedir evlerdeki paslanmış, dibi kireç tutmuş, yamulmuş, kırılmış tencere, tava, çaydanlık, bıçak bileme sap takma ve düdüklü tencere gibi ürünlerin tamiratını yapan 60 yaşındaki Muharrem Balcı deyim yerindeyse onlara yeniden hayat veriyor.

   OĞLUM BİR GÜN BİLE ÇALIŞMADI

  2008 yılında emekli olduktan sonra bir pikap kasasında bu işe başladığını anlatan Muharrem Balcı;

  "2008 yılında Devrek Belediyesi İtfaiyesi'nden emekli olduğumda oğlum bana İstanbul'da böyle bir işin olduğunu bunu Devrek'te yapmak istediğini söyledi. Bende o meslek sahibi olsun ekmeğini kazansın diye bu makineleri aldım. Fakat oğlum aldığımız bu makinlerde bir gün bile çalışamadan daha önce iş için başvuru yaptığı yerden çağrıldı. Bende orada çalışmasını onun için daha iyi olacağını söyleyerek oraya başlaması için gönderdim.

   Tabi makineleri almış bulunduk. Bende bu işi kendim yapmaya  karar verdim. Öğrenmek için birçok yere gittim hatta mutfak gereçleri üreten buyuk bir firmanın fabrikasında bile eğitim aldım. Sonra bir pikap satın alarak mekineleri kasasına koyup köy köy gezerek bu iş yapmaya başladım. İlk zamanlar işi tam öğrenene kadar bir kaç müsterinin çaydanlık tenceresini bozdum ve onlara kendi ürünlerinin aynısı olan çaydanlık tencere hediye ettim.

   GURBETTEN GELEN TENCERELER

   Zamanla pikapla dolaşmayı bırakıp dükkan açtım 13 yıldır evlerdeki paslanmış, dibi kireç tutmuş, yamulmuş, kırılmış tencere, tava, çaydanlık, bıçak bileme sap takma ve düdüklü tencere gibi ürünlerin tamiratını yapıyorum. Daha çok ev hanımları geliyor. Onlar kullandıkları için eşyalarının titizliğine parlaklığına önem veriyorlar. Bende onların tamirini ve bakımını yapıyorum.

   Hatta tatil için gurbetten gelen vatandaşlarımız gelirken orada tamir ettiremedği tencere, çaydanlık gibi eşyalarınıda getirerek bana tamir ettiriyor. Bu şekilde Devrek'e Türkiye'nin birçok ilinden gelen müşterilerimde var. Yaptığım tadilatların yanında elektrikli süpürgelerin kâğıt torba ve bez torbasını ile mutfak eşyalarının muhtelif parçalarını satıyorum." şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!