Advert

TAM KAPANMA DEVREK'TE VAKALARI DÜŞÜRDÜ

Tam kapanma vaka sayılarını düşürdü.

TAM KAPANMA DEVREK'TE VAKALARI DÜŞÜRDÜ
Bu içerik 1295 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-

  Tam kapanmanın ardından kurallara uyulan Devrek'te korona virüs vakaları düştü.

  Devrek'te tam kapanmanın başladığı ilk haftalar olan 22 Nisan-03 Mayıs 2021 tarihleri arasında pozitif vaka sayısının yükseliş yapmasının ardından kapanmanın son günlerinde vaka sayısı hızlı bir düşüşe geçti.

 Tam kapanmanın başladığı ilk haftada sağlık ekipleri tarafından Devrek'te 123 pozitif vaka tespit edilmişti. Tam kapanma öncesi haftalık vaka sayılarında yükselişin yaşandığı Devrek'te, tüm yurtta uygulanan 17 günlük tam kapanma sonrası vatandaşların da tedbirlere daha sıkı sarılması sonucu vaka sayıları günbegün düşüşe geçti. 29 Mayıs günü başlayan17 günlük tam kapanmanın son haftasın olan 10 Maysı-17 Mayıs 2021 tariheri arasında ise sğlık ekipleri 40 vaka tespit etti.

  Tam kapanma sürecinde vakaların ciddi oranda azalması Devrek'te yaşayan vatandaşlara ve sağlık ekiplerine rahat bir nefes aldırırken yetkililer tam kapnamada kurallara uyup, evde kalarak vakaların düşmesine katkı sağlayan vatandaşların vaka sayısında yaşanan düşüşün rahavetine kapılarak tedbirleri elden bırakmamalarını istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AŞI SIRASI GIDA SEKTÖRÜNE GELDİ
AŞI SIRASI GIDA SEKTÖRÜNE GELDİ
DEVREK “ŞEFİN ÖZEL KONUĞU” OLACAK
DEVREK “ŞEFİN ÖZEL KONUĞU” OLACAK