Advert
Advert

GÖRÜLMEMİŞ ŞEY: PARKE ÜZERİNE ASFALT

Erdoğan’ın geçeceği bir güzergâhta hiçbir altyapısı olmayan parke yolların üzerine milyonlarca liralık sıcak asfalt döküldü.

GÖRÜLMEMİŞ ŞEY: PARKE ÜZERİNE ASFALT
Bu içerik 3103 kez okundu.
Advert

     Bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak amacıyla Cuma günü Zonguldak’a gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için şehir merkezinde hummalı bir çalışma başladı. Bu kapsamda, Erdoğan’ın geçeceği bir güzergâhta hiçbir altyapısı olmayan parke yolların üzerine milyonlarca liralık sıcak asfalt döküldü.

     Zonguldak İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından yapılan asfaltlama işi, Genel Sekreter Ahmet Güral Karayılmaz ve İl Genel Meclis Başkanı Nejdet Karaveli’nin, kurumu mahkemeye veren 98 işçiyi, kazandıkları davadan feragat etmeleri için tehdit ve mobbing iddiaları ile keyfi sürgünleri akıllara getirdi. Cumhurbaşkanı’na şirin gözükmek için milyonlarca lira kamu zararını göze alarak, hiçbir altyapısı olmayan parke yolun üzerine yağmurlu havada asfaltlama yapan Genel Sekreter Karayılmaz ve İl Genel Meclis Başkanı Nejdet Karaveli’nin bu uygulaması halk tarafından büyük tepki çekti.

PARKE ÜZERİNE ASFALT

    Zonguldak İl Özel İdaresi’ne ait ekipler bugün sağanak yağmur altında asfaltlama yaptı.

     Kokaksu bölgesinde bulunan MFA maske fabrikasının açılışına katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan için yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki parke yolun üzerine asfalt dökülmesi bu kadarına da pes dedirtti.

     Ereğli Asfalt Plant Tesisinde üretilen sıcak asfaltı yaklaşık 1 saatte  Kokaksu’ya getiren ekipler, yağmur altında asfaltlama yaptı.

     Görüş aldığımız mühendisler, normal şartlarda hava sıcaklığı ve asfalt sıcaklığı göz önüne alınarak yağmurlu havada kesinlikle asfaltlama yapılamayacağını ifade ederek, “Cumhurbaşkanı maske fabrikasına geleceği için yaklaşık 1 kilometre mesafedeki parke yola apar topar asfalt döküldü. Zaten parke olan yola asfalt sökülmesi başlı başına milli servete ihanet. Cuma gününe yetişsin diye sağanak yağmur altında asfalt dökülmesi mantık kurallarıyla açıklanamaz. Çünkü asfalt sıcaklığını geçtik yağmurda dökülen asfalt asla tutmaz. Ayrıca asfalt malzemesinde Ereğli’den gelene kadar belli bir ısı kaybı olur. Malzemenin yağmurda serilmesi çok daha ciddi ısı kaybına neden olur. Yaklaşık 2 milyon değerindeki asfalt sırf Cumhurbaşkanının gelişine yetişsin diye adeta çöpe atılıyor” dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK