Advert
Advert
Advert

MÜHENDİSLER HAREKETE GEÇTİ

Zonguldak'ta Asma Mahallesi'nde meydana göçük olayı sonrasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Zonguldak İl Koordinasyon Kurulu harekete geçti.

MÜHENDİSLER HAREKETE GEÇTİ
Bu içerik 568 kez okundu.
Advert

Zonguldak'ta  Asma Mahallesi'nde meydana göçük olayı sonrasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Zonguldak İl Koordinasyon Kurulu harekete geçti.

TMMOB Zonguldak İl Koordinasyon Kurulu koordinesinde maden, jeoloji ve inşaat mühendislerinin bulunduğu teknik bir ekip oluşturuldu ve Asma Mahallesi'nde  göçüğün meydana geldiği sahada teknik incelemeler gerçekleştirildi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Zonguldak İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hüsnü Meydan, teknik incelemeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Asma Mahallesi, Tulumba Sokak'ta meydana gelen heyelan nedeniyle iki vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Meydana gelen heyelan bölgesinde gerekli incelemeler yapmak üzere TMMOB olarak incelemelerde bulunduk. Yarın da diğer heyelan bölgelerinde gerekli incelemelerde bulunacağız. Öncelikle incelemelerden sonra TMMOB olarak bir değerlendirme yapacağız. İnceleme heyetimizde ilgili meslek disiplini olarak inşaat mühendisler odası temsilcimiz Ozan Demirtaş, jeoloji Mühendisler odası temsilcimiz ve Tmmob yönetim kurulu üyesi olarak ben katıldım" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
  MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ
MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ