Advert
Advert
Advert

TEK AMACIM MAHALLE SAKİNLERİMİN HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE YAŞAMALARIDIR

Devrek’in en büyük mahallesi olan İsmetpaşa için daha önce muhtar adaylığını açıklayan Mehmet Naci Kacabıyık, mahalle sakinlerinin teveccühü ve “Mahallemiz için birlik olma vakti el ele gönül gönüle” ilkesiyle yola çıktıklarını, belirtti.

TEK AMACIM MAHALLE SAKİNLERİMİN HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE YAŞAMALARIDIR
Bu içerik 744 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek’in en büyük mahallesi olan İsmetpaşa için daha önce muhtar adaylığını açıklayan Mehmet Naci Kacabıyık, mahalle sakinlerinin teveccühü ve “Mahallemiz için birlik olma vakti el ele gönül gönüle”  ilkesiyle yola çıktıklarını, belirtti.

     İsmatpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Kocabıyık, muhtarlık müessesesinin demokrasinin temel taşı olduğuna da işaret etti. Kocabıyık şöyle konuştu:

     “Muhtarlık Osmanlı’dan günümüze taşınan, 200 yıl önce kurulan bir müessesidir. Mahalle sakinlerinin devlet kurumları ile arasında aracı bir rolü olan, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden olan Muhtarlık, kutsal bir görevdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi  ‘Muhtar demokrasinin temel taşıdır.’ Bu anlayışla, çağdaş, hukukun üstünlüğüne inanarak mahallemizin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve çözümü için sorumluluk almak için bu yola çıktık. Bunu el ele gönül gönüle mahallemin değerli sakinleriyle başaracağız”

     Açıklamasında, Muhtarlık görevini maaşı için değil halka hizmet için kullanacağını belirten Kocabıyık, “Ben ve ekibim Muhtarlık makamını asla maaşı için değil halkımıza hizmet için kullanacağız, bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın. Seçilmem durumunda muhtarlık maaşımı, mahallemizin ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri için kullanacağım”dedi.

     Seçildiğinde, kamu kurum, kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle uyum içinde olacağını belirten İsmatpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Kocabıyık, “Seçilmem durumunda bütün kamu kurum ve kuruluşları yanında sivil toplum örgütleriyle de uyum içinde çalışacağım. Tek amacım mahallemin ve mahalle sakinlerimin huzur, güven ve rahat ortamda yaşamlarını sürdürmeleri olacaktır” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR