Advert
Advert
Advert

BEDELLİ ASKERLİK 182 BİN 608 TL OLDU

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı ve bu açıklamanın ardından memur, emekli zam oranlarıyla birlikte bedelli askerlik ücreti de güncellendi.

BEDELLİ ASKERLİK 182 BİN 608 TL OLDU
Bu içerik 353 kez okundu.
Advert

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı ve bu açıklamanın ardından memur, emekli zam oranlarıyla birlikte bedelli askerlik ücreti de güncellendi. Yapılan güncelleme ile 2024 yılında bedelli askerlik ücreti 122 bin 351 liradan 182 bin 608 liraya yükseldi.

Enflasyonun etkisiyle belirlenen bedelli askerlik ücretindeki bu artış, ekonomik göstergelerin güncellenmesine paralel olarak gerçekleşti. Bu kapsamda, yeni yılda askerlik hizmetini bedelli olarak yerine getirmek isteyenlerin ödeyeceği ücret, 182 bin 608 lira olarak belirlendi.

Bu güncellenen bedelli askerlik ücreti ile ilgili yapılan açıklama, enflasyonun ekonomik faktörler üzerindeki etkilerini ve bu etkilerin vatandaşların günlük yaşamına olan yansımalarını gözler önüne seriyor. Bedelli askerlik ücretindeki bu artış, kamuoyu tarafından dikkatle takip edilmekte ve değerlendirilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR