Advert
Advert
Advert

TTK'DEN BÜYÜK HATA

TTK, duyuruda düzeltmeye giderek başvuru tarihi yerine şehven işe başlama tarihi yazıldığını açıkladı. TTK’nın bu yanlışı, işçi adayları arasında tepkiyle karşılandı.

TTK'DEN BÜYÜK HATA
Bu içerik 458 kez okundu.
Advert

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak 2 bin işçiden tüm işlemleri tamamlanan 1114 işçinin hangi müessesede çalışacağı ile işe başlama tarihleri dün kurumun sitesinde yayınlanmıştı. TTK, duyuruda düzeltmeye giderek başvuru tarihi yerine şehven işe başlama tarihi yazıldığını açıkladı. TTK’nın bu yanlışı, işçi adayları arasında tepkiyle karşılandı.

TTK, resmi internet sitesinden sağlık ve güvenlik soruşturmaları tamamlanan 1114 işçinin çalışacağı müessese ve işe başlama tarihi olarak 15 Ocak 2024 tarihini vermişti. TTK, duyuruda düzeltmeye giderek işçilerin işe başlama tarihi olarak belirtilen 15 Ocak’ın başvuru tarihi olduğunu açıkladı. Yapılan yanlışın şehven yapıldığı ifade edilen duyuruda şöyle denildi;

“ 08.01.2024 tarihinde yayımlanan 2000 gruplu pano ayak üretim işçisi alımı arşiv araştırması tamamlanan ve sağlık raporu sonucu çalışır olanların 1. Etap İşe Başvuru Duyurusu’nda ‘Başvuru Tarihi’ yerine sehven ‘işe başlama tarihi’ yazılmış olduğundan söz konusu ilan yeniden düzenlenerek yayımlanmıştır.” denildi.

Böylece 15 Ocak’ın işçilerin başvuru tarihi olduğu, işe başlama tarihi olmadığı ifade edildi. TTK’nın bu yanlışı işçi adayları arasında tepkiyle karşılandı.

İŞTE YAYINLANAN O DUYURU:

08.01.2024 TARİHİNDE YAYIMLANAN 2000 GRUPLU PANO AYAK ÜRETİM İŞÇİSİ ALIMI ARŞİV ARAŞTIRMASI TAMAMLANAN VE SAĞLIK  RAPORU SONUCU ÇALIŞIR OLANLARIN  1.ETAP İŞE BAŞVURU DUYURUSUNDA BAŞVURU TARİHİ YERİNE SEHVEN İŞE BAŞLAMA TARİHİ YAZILMIŞ OLDUĞUNDAN SÖZ KONUSU İLAN YENİDEN DÜZENLENEREK AŞAĞIDA YAYIMLANMIŞTIR.

İLANEN DUYRULUR.

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU

2000 GRUPLU PANO AYAK ÜRETİM İŞÇİSİ ALIMI ARŞİV ARAŞTIRMASI TAMAMLANAN VE SAĞLIK RAPORU SONUCU ÇALIŞIR OLANLARIN  1.ETAP

İŞE BAŞVURU DUYURUSU

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere Zonguldak 1500 işçi alımı için 13.10.2023, Bartın 400 ve Karabük 100 işçi alımı için 20.10.2023 tarihlerinde yapılan kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan 1954 ASİL aday ile kurumumuza müracaat etmeyen 46 ASİL adayın yerlerine çağrılan 46 YEDEK aday dahil, toplam 2000 adayın içinde, İlk İşe Giriş Sağlık Rapor sonuçları “ÇALIŞIR” olanların ve Arşiv Araştırma sonuçlarına göre işe başlamaya engel suçu olmayan 1114 işçi adayının çalışacağı işyerleri  belirlenmiş olup 15.01.2024 tarihinde ilgili müesseselere başvuracaklardır.

2000 işçi alımı 1.Etap 1114 İşçi; İşyerleri ve başvuru tarihleri;

-İşe başlamaya hak kazanan adaylar 15.01.2024 tarihinde, isimlerinin karşılarında belirtilen Müessese Müdürlüklerinin Personel Şube Müdürlüklerinde saat 08.00’de hazır bulunmaları gerekmektedir.

-Müesseselerimizce işe başlamaya hak kazanan adaylar A, B ve C gruplarına ayrılarak işe başlatılacaklardır.

NOT:

– Sağlık Raporu sonucu veya Arşiv Araştırma sonucu henüz Kurumumuza intikal etmeyen adaylar, Sağlık Raporu (Sağlık Raporu sonucu “Çalışır” olanlar) ve Arşiv Araştırması sonuçları (Arşiv Araştırmasında işe başlamaya engel bir suçu olmayanlar) tamamlandıktan sonra Kurum web sitesinde bilahare ilan ile duyurularak işe başlatılacaklardır.

İlanen duyurulur."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR