Advert
Advert
Advert

İl FİNALİNDEN 3 BİRİNCİLİKLE DÖNDÜLER

Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Lise ve Ortaokul öğrencileri dereceye doymadı. 3 birincilikle Devrek'e döndüler.

 İl FİNALİNDEN 3 BİRİNCİLİKLE DÖNDÜLER
Bu içerik 487 kez okundu.
Advert

 -Sercan KAPUSUZ-

    Milli Eğitim Bakanlığı Din öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl düzenlenen Anadolu İmam-Hatip Okulları arasında yapılan Hafızlık, Ku'ran-ı Kerimi Güzel Okuma yarışmalarında Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Lise ve Ortaokul öğrencileri dereceye doymadı. 3 birincilikle Devrek'e döndüler.

   Milli Eğitim Bakanlığı Din öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl düzenlenen Anadolu İmam-Hatip Liseleri arasında yapılan Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma yarışmaları Zonguldak il finali Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yapıldı.

   Yarışmaya; Vali Yardımcısı Mehmet Türk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Gülşen, İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin, çevre okul müdürleri, öğrenciler öğretmenler ve aileleri katıldı.

   Zonguldak, Devrek, Çaycuma, Kozlu, Ereğli, Alaplı, Gökçebey'de eğitim veren Anadolu  İmam-Hatip Lisesi'nden çok sayıda öğrencinin katıldığı yarışmalarda Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Lise ve Ortaokul öğrencileri 3 birincilik derecesi elde etti. 

  İmam Hatip Ortaokulu erkek öğrencilerine yönelik genç muhafızlar “Hafızlık” yarışmasında Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Ortaokul öğrencisi Yuşa Yağcı il birincisi, İmam Hatip Lise erkek öğrencilerine yönelik "Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma" yarışmasında yarışmasında Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Lise öğrencisi Emre Sivri il birincisi ve İmam Hatip Lise erkek öğrencilerine yönelik genç muhafızlar “Hafızlık” yarışmasında Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Lise öğrencisi

Samet Onur il birincisi oldu.

    Elde edilen başarının ardından açıklama yapan Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Okul Müdürü Musa Eren; "Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nce, Millî Eğitimimizin genel amaçları ve Anadolu imam hatip liselerinin kuruluş misyonu çerçevesinde, okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin ilgi istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda yetişmesini sağlamak, kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyerek yetkinlik ve özgüven kazanmalarını sağlamak amacıyla 'Meslekî Yarışmalar' düzenlenmektedir.

  Bu itibarla; yaklaşık 40 yıldır geleneksel olarak düzenlenen 'Meslekî Yarışmalar'; Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması kategorilerinde yönelik düzenlenmektedir.

  2023-2024 eğitim öğretim yılında Türkiye geneli Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine yönelik Zonguldak il yarışmalarında Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olarak;  İmam Hatip Ortaokulu Erkek Öğrencilerine Yönelik Genç Muhafızlar 'Hafızlık' yarışmasında okulumuz öğrencisi Yuşa Yağcı  Zonguldak İl Birincisi, Lise öğrencilerimizden Emre Sivri Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma İl Birincisi, Samet Onur ise Lise Genç Muhafızlar “Hafızlık” İl Birincisi oldu.

   Öğrencilerimiz yapılacak olan Bölge Finallerinde ilimizi temsil edeceklerdir. Programların gerçekleşmesinde katkıları bulunan Devrek Kaymakamlığına, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne , Devrek İlçe Müftülüğüne ,Gürbüzler Köyü Kur’an Kursu Derneği ve Kur’an Kursu öğreticilerine ,yine öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen başta anne babaları olmak üzere okul koordinatörümüz Ertan Akca ve danışman öğretmenlerimizi yürekten kutluyor başarılarının daim olmasını diliyoruz."dedi.

  Yarışmaya katılan tüm öğrenciler ve derece alan öğrenciler Kurumlar ve STK’lar tarafından çeşitli ödüllerle ödüllendirildiler.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
  MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ
MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ