Advert
Advert
Advert

GAZETECİLER VALİLİKTE BULUŞTU

Zonguldak Valiliği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla il genelinde görev yapan gazetecilerle yemekte buluştu.

GAZETECİLER VALİLİKTE BULUŞTU
Bu içerik 380 kez okundu.
Advert

Zonguldak Valiliği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla il genelinde  görev yapan gazetecilerle yemekte buluştu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazeteciler, Zonguldak Valiliği tarafından düzenlenen yemekte buluştu. Gazetecilere Zonguldak Valiliği tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler takdim edildi.

Dedeman Otel'de düzenlenen yemeğe; Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Mehmet Türk, İl Jandarma Komutanı kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) Başkanı Mustafa Emen, ilçelerdeki gazete örgütlerinin temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

Vali Osman Hacı Bektaşoğlu, rahatsızlığı nedeniyle katılamadı.Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, yemekte yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Valiliğimizin davetine icabet ettiniz. Valimiz adına hoşgeldiniz diyor. Bu vesileyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Konuşmama başlamadan önce bu organizasyona karar veren 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum. Sayın Valimizin Ankara ziyaretleri sırasında oluşan gribal enfeksiyon nedeniyle bugün aramızda olamadı. Onun öncelikle selamını ve daha kutlama mesajını sizlere iletiyorum.

İnsanı en mutlu eden şey hatırlanmaktır. Onun özel ve önemli günlerinde şereflendirilmelidir. Biz de bu manada kültürümüzde olan bu durumların zaman zaman değişik meslek mensupları için de icra ederiz. İşte öğretmenler günü, polis günü, doktorlar günü, hemşireler günü bugünlerden birkaç tanesi. Bugün ise gerçekten özel bir müstesna  ve toplum için çok fedakarlık yaparak çalışan ve demokrasi açısından çok önemli roller oynayan gazeteci arkadaşlar için bugünü düzenlemiş bulunuyoruz. Bu manada bu hem merkezden hem ilçelerden katılan basın mensubu arkadaşlara tekrar hoş geldiniz diyorum.

Gazeteci haber peşinde koşan doğru haberi yakalamaya hızla yakalamaya çalışan, onları araştıran ve topluma yayan sunan insanlardır. Bir yönüyle kamu görevi ve kamu hizmeti yapmaktadır. Çünkü toplumu ilgilendiren konularda toplumun bilgilendirilmesi de çok önem arz etmektedir. Gazeteci arkadaş bütün  sermayesi tuşuna dokunduğu bilgisayarı, elindeki mikrofonu ve kamerasıdır. Bu haber yaparken kamuoyuna yansıttığı kelimelerle toplumu  ilgilendirmekte olan olaylara ilişkin mikroplarıyla, toplumun sesi olmakta ve kamerasıyla da sadece ve sadece hakikatleri ve gerçekleri topluma anlatmanın peşinde koşmaktadır.

Bu görevi toplumun vicdanı ya da toplumun sesi olmaktadır. Güvenilir haber ve doğru bilginin zamanında vatandaşa ulaşması,   yönetenlerin hesap vermesi adına çok önem arz etmektedir. Bu manada gece demeden, gündüz demeden, kış demeden, mesai ve hafta sonu gözetmeden bütün gazeteci arkadaşların çalışma koşullarını biliyoruz.

 Bu fedakarlığımız dolayısıyla toplum adına  teşekkürü borç biliyoruz. Ve görevlerimize gerçekten başarılar diliyoruz.

Kamu yararının sağlanmasında yerel basının eleştirileri, haberleri, bilgileri çok önemli rol oynamaktır yaklaşık 5 yıldır görev yaptığım Zonguldak'ta yerel basınımızın gücü  çalışkanlığı ve Zonguldak yararına çalışmaları takdire şayan düzeydir.

Yeri geliyor ortak sorunları dile getirerek belki programına girmesini sağlıyoruz. Yeri geliyor, değişik, toplumsal sorunlar konusunda halkı bilgilendirip, çözümüne katkı sunuyorsunuz. Yeri geliyor kendi bilgi olarak  yön verebiliyoruz. Bu nedenle diyorum ki gerçekten önemli bir görevi üstlenen çalışan gazetecileri sadece bir gün anmak yeterli değildir. Onlara toplum olarak her zaman saygın bir yerde değer ve önem vermek  gerekliliğine uygun olduğunu düşünüyorum.

Bu gece burada katılımınızda hem birlikteliğimizde hem dostluğumuzu hem kardeşliğimizi paylaşma fırsatı verdiniz. Gecenizin güzel geçmesi, yarınlarınızın mutlu olmasını diliyorum.

Bu gece aynı zamanda Kadir Gecesi hepinizin kutluyorum. Tekrar sayın Valimize de sizleri bir araya getirdiği için bu güzel ilçesinden dolayı da çok teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR