Advert
Advert
Advert

İL BİRİNCİLİĞİYLE OKULUNU GURURLANDIRDI

Devrekli ortaokul öğrencisi girdiği yarışmada il birinciliği elde etti.

 İL BİRİNCİLİĞİYLE OKULUNU GURURLANDIRDI
Bu içerik 768 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

    Devrekli ortaokul öğrencisi girdiği yarışmada il birinciliği elde etti. Devrek'te bulunan Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 7.sınıf öğrencisi Hayrunnisa Öksüz, "Zonguldak Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"nda okuluna birincilik derecesiyle dönmenin gururunu yaşadı.

  Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen "Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması" ortaokullar il finali Alaplı'da yapıldı.

   Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 7.sınıf öğrencisi Hayrunnisa Öksüz gerçekleştirilen "Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması" ortaokullar il finalinde 1. olarak okulunu gururlandırdı. Öksüz, Kastamonu'da yapılacak bölge finaline katılarak Zonguldak'ı temsil edecek.

  Alaplı'da düzenlenen yarışmaya Zonguldak merkez ve ilçe imam hatip liselerinin ortaokullarında eğitim gören öğrenciler katıldı. Okullarında başarılı olan öğrenciler il birincisi olarak bölge finallerine katılabilmek için yarıştı. Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda dereceye giren 3 yarışmacıya plaket ve ödülleri verildi. Yarışmada Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 7.sınıf öğrencisi Hayrunnisa Öksüz, Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma kategorisinde il 1.si oldu. Yarışmaya katılan bütün öğrencilere ödüllerini programa katılan protokol üyeleri verdi.

   Öğrencisinin il finallerinde elde ettiği dereceyle okullarını gururlandırğını belirten Devrek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu İsmail Öztürk;  "Zonguldak ili Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmasına okulumuzu temsilen katılan 7/A sınıfı öğrencisi Hayrunnisa Öksüz il 1.si olarak bizleri gururlandırmıştır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Yasemin Aldıbaş'ın çalıştırdığı öğrencimiz Kastamonu'da yapılacak bölge finaline katılarak ilimizi temsil edecektir."dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR