Advert
Advert
Advert

TSO'DA FİYAT ETİKET YÖNETMELİĞİ ANLATILDI

Ticaret Bakanlığı, Fiyat Etiketi Yönetmeliği'nde değişikliğe giderek, fiyat etiketlerinde uygulanacak kriterleri yeniden düzenlendi.

TSO'DA FİYAT ETİKET YÖNETMELİĞİ ANLATILDI
Bu içerik 351 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

   Ticaret Bakanlığı, Fiyat Etiketi Yönetmeliği'nde değişikliğe giderek, fiyat etiketlerinde uygulanacak kriterleri yeniden düzenlendi.

  Devrek Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Abdullah Başoğlu, Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Fiyat Etiketi Yönetmeliği'nde yapılan değişikliklerin Resmi Gazete'de yayımlandığını ve yeni düzenlemelerin 1 Ocak 2024'ten itibaren yürürlükte olduğunu açıkladı.

   1 Ocak 2024'ten itibaren yürürlükte olan “Yeni Fiyat Etiketi Yönetmeliği’’ hakkında Devrek TSO, Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğiyle sektör temsilcilerini bilgilendirmek ve cezai işleme maruz kalmamalarını sağlamak için oda üyelerine bilgilendirme semineri düzenlendi.

  Devrek TSO Başkanı Abdullah Başoğlu ve Meclis Başkanı Engin Kalay koordinatörlüğünde TSO toplantı salonunda düzenlenen seminerde, sektör temsilcilerine Fiyat Etiketi Yönetmeliğinde yapılan değişikliklerle “Hizmetlerin özelliğine ve tüketiciye sunuluş biçimine göre, tarife ve fiyat listelerine ilişkin belge, levha, pano ve benzerleri, hizmetin sunulduğu iş yerinde, ayrıca lokanta, restoran, kafe, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan işyerlerinde ise işyerinin giriş kapısının önüne,ödeme noktasına ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde asılır, takılır veya konulur.” hükmü ile ilgili bilgi verildi.

   Başkan Başoğlu, 19 Aralık 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile doğan yükümlülükleri ve cezai işlemlerden kaçınma yollarını öğrenmeleri amacıyla Devrek TSO'nun toplantı salonunda oda üyesi lokanta işletme sahipleriyle bilgilendirme toplantısı ve yemek sektörüne ilişkin sorunlar hakkında bilgi alışverişi yapıldığını belirtti.

  Başkan Başoğlu yapılan bilgilendirme semineriyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:  "1 Ocak 2024 tarihinden itibaren lokanta, restoran, kafe ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan iş yerlerinde tarife ve fiyat listelerine ilişkin belgelerin, giriş kapısının önüne ve masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde konulması zorunlu hale gelmiştir.

  Meclis Başkanımız Engin Kalay koordinatörlüğünde meclis üyelerimiz katılımlarıyla, odamız üyesi lokanta işletme sahipleriyle 1 Ocak 2024’ten itibaren yürürlüğe giren fiyat etiket yönetmeliği hakkında bilgilendirme toplantısı ve yemek sektörüne ilişkin sorunlar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

  Toplantıya katılan üyelerimize teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR