Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

GÖNÜL VE RUH TEMİZLİĞİNİN YAPILDIĞI MÜBAREK BİR GECE

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı

GÖNÜL VE RUH TEMİZLİĞİNİN YAPILDIĞI MÜBAREK BİR GECE
Bu içerik 512 kez okundu.
Advert

  Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt,Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, kandil gecelerinin toplumunmanevi değerlerinin arttığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği geceler olduğunavurgu yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Miraç Kandili’nin önemine dikkati çekti. Miraç Gecesi’nin gönül ve ruh temizliğinin yapıldığı mübarek birgece olduğunu belirten Başkan Bozkurt, mesajında şu ifadelere yer verdi:   

  “Kandil geceleri, insanın gönlünüaydınlatan, toplumun manevi değerlerinin arttığı, birlik ve beraberliğinpekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun değerkazandığı çok özel ve anlamlı gecelerdir. Miraç Kandili’de insanlığın kurtuluşuiçin gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in yaptığı mukaddesve manevi bir yolculuktur. Miraç Kandili, Peygamberimizin şahsında insanlığınönüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miraç, gönül ve ruh temizliğininyapıldığı mübarek bir gecedir.    

 Miraç Gecesini fırsat olarak görmeli, bumübarek gecede elimizi ve gönlümüzü, uzanabileceğimiz herkese açmalı, ülkemizingüvenliği ve mazlum toplumların kurtuluşa ermesi için ülke içinde vesınırlarımızın ötesinde mücadele eden kahraman Mehmetçiklerimize dua etmeli,kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki değerlerinartmasına gayret göstermeliyiz.   

 Bu vesileyle, ülkemizde meydana gelendeprem felaketinde yaşamını yitiren tüm kardeşlerimize bir kez daha Allah’tanrahmet, yaralılara acil şifa dileklerimi iletir, bu mübarek gecenin insanlığabarış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini dilerim.”

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“MÜFETTİŞİN ARKASINA SIĞINMAYIN, HİZMET ÜRETİN!”
“MÜFETTİŞİN ARKASINA SIĞINMAYIN, HİZMET ÜRETİN!”
“NE MANİSA'YMIŞ ARKADAŞ YA...”
“NE MANİSA'YMIŞ ARKADAŞ YA...”