Advert
Advert
Advert

DOĞRUYA, GÜZELE ULAŞMANIN SEVGİDEN BAŞKA YOLU YOKTUR

evrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü yayınladığı mesajla kutladı.

DOĞRUYA, GÜZELE ULAŞMANIN SEVGİDEN BAŞKA YOLU YOKTUR
Bu içerik 423 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt; "Doğruya, güzele ulaşmanın sevgiden başka yolu yoktur ve aksi yaklaşımlar geçici başarılar kazandırsa da uzun vadede hüsranla sonuçlanmaya mahkumdur. Bizi biz yapan en önemli haslet sevgidir, sevgiden uzak yaklaşımlarla sorun çözmeye kalkmak doğanın gelişim yasasına aykırıdır."dedi.

   Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü  yayınladığı mesajla kutladı. Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt mesajında, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü tüm dünyada kutlandığını, huzur, barış, sağlık ve sevgi içeren, insanları birbirine yaklaştıran özel bir gün olduğunu hatırlattı. Başkan Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi:

"İnsanlık tarihi bize gösterir ki olay ve olgulara sevgiyle, hoşgörüyle yaklaşabilenler her zaman ileriye adım tabilmiştir. Doğruya, güzele ulaşmanın sevgiden başka yolu yoktur ve aksi yaklaşımlar geçici başarılar kazandırsa da uzun vadede hüsranla sonuçlanmaya mahkumdur. Bizi biz yapan en önemli haslet sevgidir, sevgiden uzak yaklaşımlarla sorun çözmeye kalkmak doğanın gelişim yasasına aykırıdır.

  Bugün ülkemizde ve dünyada yaşanan sorunların en temel nedeni insanlığın sevgi ikliminden uzaklaşmış olmasıdır. Doğaya ve onun koyduğu yasallıklara saygıyla, sevgiyle değil, günlük çıkarlarla yaklaşıldığı için dokusu bozuluyor. İnsanlar birbirine sevgiyle yaklaşmadığı, ilişkilerini sevgiyle düzenleyemediği için, kişisel çekişmeler, dinsel, etnik çatışmalar oluyor.

 Zaman zaman yaşama arzumuzu elimizden alan insani acıları tüketmenin biricik yolu da sevgiden geçiyor. Bilge Yunus bakın ne diyor; “Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmağa geldim.”

 Bu duygu ve düşüncelerle sevgi ve hoşgörünün bir ömür boyu yaşamınıza renk katması ve her daim sevdiklerinizle birlikte yaşamanız dileğiyle gönlü sevgiden geçen herkesin 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutluyorum."

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR