Advert
Advert
Advert

TIP BAYRAMI KUTLANDI

Tıp Bayramı nedeniyle Zonguldak Valiliği önünde çelenk töreni düzenlendi.

TIP BAYRAMI KUTLANDI
Bu içerik 298 kez okundu.
Advert

Tıp Bayramı nedeniyle Zonguldak Valiliği önünde çelenk töreni düzenlendi.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Zonguldak Valiliği önünde çelenk töreni düzenlendi. Törene, Türk Tabipler  Odası Başkanı Şenol Yavuz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Hande Aydemir, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Burak Bahadır, Tıp Fakültesi Dekan yardımcısı Güneş Çakmakgenç, Tıp Fakültesi hastanesi Başhekim yardımcısı Emrah Keskin,  Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim yardımcısı Mehmet Genç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Dr.Atınç Kayınova ve öğretim üyeleri katıldı.

Tabip  Odası Başkanı Şenol Yavuz ile Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Hande Aydemir ve Tıp Fakültesi hastanesi Başhekim Prof.Dr. Burak Bahadır, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Hande Aydemir’de, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yaptı.

“TIP BAYRAMI’NIN TARİHSEL ÖNEMİ VAR”

Aydemir; “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Ben tüm hekimlerimizin bu mesleğe gönül veren tüm öğrencilerimizin 14 Mart tıp bayramını içtenlikle kutluyorum. Tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ülkemizde de ilk tıp bayramı 14 Mart 1919 yılında kutlanmaya başladı. Tarihsel bir önemi de var. Bir taraftan da tüm hekimlerimizin sorunlarının ortaya konduğu çözüm önerilerinin getirildiği bir gün aslında.  Ayrıca tüm bu süreç içerisinde kaybettiğimiz hekimlerimizi de anmak için bir fırsat getirdi bize. Bu anlamda tekrar tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın bayramını kutluyorum.” dedi.

“TÜM MESLEKTAŞLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUZ”

Türk Tabip  Odası Başkanı Şenol Yavuz da; “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. 14 Mart Tıp Bayramında tüm meslektaşlarımızın bayramını kutluyoruz. Onlara gelecekte daha iyi bir çalışma ortamı, daha sağlıklı bir ortam, şiddetten uzak, toplumla iç içe olmaya devam etmesi dileğiyle herkesin 14 Mart Tıp bayramı yeniden kutluyoruz.”diye konuştu.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
ŞAİR VE YAZARLAR SAFRANBOLU’DA BULUŞTU
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR