Advert
Advert
Advert

"GÜÇLÜ DÜŞMAN ORDULARI KARŞISINDA KAZANILMIŞ BİR ONUR SAVAŞIDIR"

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü’nü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bu içerik 266 kez okundu.
Advert

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü’nü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

    Başkan Bozkurt, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Kahramanlık destanlarıyla dolu şanlı tarihimizde öyle dönüm noktaları vardır ki, sadece bizim için değil tüm insanlık için bir abidedir. Çanakkale Savaşı da, böylesine muhteşem destanlardan biridir. Çanakkale Zaferi, yok olacağı tahmin edilen bir milletin, gerektiğinde vatanı uğruna severek ölüme koşmasının anıtlaşmış örneğidir. Yine bu zafer, kendisinden güçlü düşman orduları karşısında kazanılmış bir onur savaşıdır. Çanakkale Savaşları sonunda, zamanın en gelişmiş silahlarıyla donatılmış düşman kuvvetleri, Türk askeri karşısında ağır bir yenilgiye uğramış, Gelibolu yarımadasından geri çekilmek zorunda kalmıştır. Trablusgarp ve Balkan Savaşları’nda yaşanan yenilgilerin ardından Çanakkale'de elde edilen askeri başarılar Türk milletinin moralini düzeltmiş, azim ve kararlılığını artırmıştır.

     Çanakkale Zaferi’yle bağımsızlık inancı ve azmini dünyaya gösteren milletimiz, ardından milli mücadele için kenetlenerek esarete karşı olağanüstü bir karşı koyma örneği sergilemiştir. Millet olarak büyük bir özverinin sonucu kazanılan tarihi zaferin onurunu ve gururunu daima yaşayacağız ve bizleri büyük bir millet yapan Çanakkale ruhunu her zaman koruyacağız. Çanakkale Savaşı sırasında sergilenen vatanseverlik duygusu, bize daima güç verecek ve yol göstermeye devam edecektir. Bağımsızlığımızı savunmak, vatan topraklarımızı korumak için Çanakkale'de kendilerini feda eden 250 binin üzerindeki şehidimiz, tarihe bile sığmayacak kadar büyük kahramanlardır. Çanakkale Savaşları’nın yıl dönümünde bizlere düşen en büyük görev, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, birlik ve beraberliğimizi daima korumaktır.

     Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale Savaşları'nın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi saygı, şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
  MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ
MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ