Advert
Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT YENİ DÖNEM PROJELERİNİ AÇIKLADI

Devrek Belediye Başkanı ve CHP Devrek Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkurt, yeni dönemde yapacağı projelerini açıkladı.

BAŞKAN BOZKURT YENİ DÖNEM PROJELERİNİ AÇIKLADI
Bu içerik 814 kez okundu.
Advert

  Devrek Belediye Başkanı ve CHP Devrek Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkurt, yeni dönemde yapacağı projelerini açıkladı.

     Devrek Çınar Otel’de düzenlenen Proje Tanıtım Toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, Önceki Dönem Milletvekilleri Hurşit Güneş, Ali İhsan Köktürk, Turhan Mahmutoğlu, CHP İl Başkanı Devrim Dural, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, CHP Devrek İlçe Başkanı Uğur Dikenli ve vatandaşlar katıldı.

     Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt yapılacak projelerin tamamının kendini amorti edecek projeler olduğunu belirterek, “Yeni dönemimizde bir çok projeleri birlikte yapacağız. Devrekliler hizmetin en güzeline layık bu nedenle bütün projelerimizi insan odaklı olarak gerçekleştireceğiz. Bizi 5 yıldır ekonomik olarak boğmaya çalışıyorlar, boğamadılar. Ama yeni dönemde de boğamayacaklar”diye konuştu.

Başkan Bozkurt  projelerini şöyle açıkladı:

Anaokulu projesi: Şuanki emniyet müdürlüğünün olduğu yere büyük bir Anaokulu yapacağız. Bunun ilçemiz için gerekli olduğuna inandık. Çünkü mevcut anaokulları bu ilçeye yetmiyor.

Bastoncular Çarşısı: Bastoncularımızın talebi üzerine Bastoncular Çarşısını yeniden düzenleyeceğiz ve kent müzemizle birleştireceğiz. Dolayısıyla ilçemizin dünyaca ünlü bastonunun satış ve tanıtım yerlerini yeniden ele almış olacağız.

Halk Ekmek (Glutensiz gıda fırını): İlçemizde 19 ailenin buna ihtiyacı var. Glutensiz gıdaya ulaşmada zorluk çekiyorlar. Bu projemizle onları rahatlatacağız. Eski terminal Alanında bu amaçla fırın ve satış büfesi yapacağız.

Havuz Projesi (Yarı olimpik havuz): Devrek’te gençlerimizin, çocuklarımızın yararlanabileceği, yüzme ve sportif faaliyetlerini yürütebilecekleri bir havuz yapacağız, bunun projesi ve yeri hazır.

Belediye Toplu Konutları (96 konut): Yeni Terminal Alanı’nın karşısına 96 konutluk toplu konut yapacağız, almak isteyen insanlar var. Ben TOKİ’ye karşıyım zaten yer benim olduktan sonra ben yaparım. Yeri ve finans hazır.

Toplantı ve Konferans Salonu: Eski Hastanenin olduğu yere toplantı ve konferans merkezi yapacağız. Bu projemiz de kendini amorti edecek bir projedir.

Dedeoğlu Kentsel Dönüşüm Projesi (Depreme dayanıklı yeni binalar): Devrek’in kentsel olarak artık yorgun olduğu, binalarının da oldukça eski olması nedeniyle Dedeoğlu Köyü mevkiinde kentsel dönüşüm projesini başlatıyoruz. Yeri hazır, finansmanı hazır kendini amorti edecek bir projemizdir.

Belediye Yeni Hizmet Binası: Eski belediye hizmet sinamız çürük çıktı. Orada çalışmamız mümkün değildi. Biz buraya yeniden iki katkı bir hizmet binası yapacağız. Yan tarafı sit alanı, koruma alanı olduğu ve caminin minaresini yasal olarak geçemeyeceğimiz için iki katlı bir belediye hizmet binasını yeniden yapacağız.

Özcan Ulupınar’ın oranın sit alanı olduğundan bile haberi yok, belediye hizmet binasını çok katkı yapacakmış, Allah akıl versin.

Devrek Hamamı Projesi: Allah nasip ederse ilçeye bir hamam kazandıracağız.

     Başkan Çetin Bozkurt konuşmasının son bölümünde de iki dönem belediye başkanlığı ve iki dönem milletvekilliği yapan Özcan Ulupınar döneminde Devrek’in kaybettiklerini de tek tek saydı. Bunun için Özcan Ulupınar’ın belediye başkanı seçilmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

     Proje tanıtım sonrasında söz alan önceki dönem CHp Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Başkan bozkurt’u kutlayarak, projeleri için kaynak yaratacağının sözünü verdi.

     Güneş, İstanbul’da park ve bahçelerde kullanılan bankların Devrek Belediyesi tarafından imal edilmesi ve Devrek Belediyesine artı gelir elde etmek için söz verdi

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
  MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ
MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ