Advert
Advert
Advert

“BİR ÖĞRETMEN BİR KOLİ PROJESİ” HAYATA GEÇİRİLDİ

Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi idarecileri ve öğretmenleri, Ramazan ayında birlik ve beraberliği arttırmak amacıyla örnek bir davranışa imza attı.

“BİR ÖĞRETMEN BİR KOLİ PROJESİ” HAYATA GEÇİRİLDİ
Bu içerik 527 kez okundu.
Advert

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi idarecileri ve öğretmenleri, Ramazan ayında birlik ve beraberliği arttırmak amacıyla örnek bir davranışa imza attı. Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi idarecileri ve öğretmenleri, Ramazan ayı dolayısıyla "Bir Öğretmen Bir Koli” projesiyle ihtiyaç sahibi aileler için gıda kolileri hazırladı.

   Okul idarecileri ve öğretmenlerinin sağladığı desteklerle temel gıda malzemelerinden oluşan gıda kolileri hazırlandı. İhtiyaç sahibi her aileye ulaştırılması hedeflenen projede 30 yardım kolisi hazırlanıp paketlendikten sonra kurulan komisyon tarafından tespit edilen ilgili ailelere teslim edildi.

  Öğretmenlerin şimdiye kadar hazırladıkları 30 gıda kolisini ihtiyaç sahibi ailelere dağıttıklarını belirten Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi Müdürü Siyami Akpınar;

  "Okulumuz öğretmen ve personellerinin katkılarıyla proje kapsamında yardım kolisi kampanyası hazırlnadı. Ramazan ayında toplumumuzda yardımlaşma ve dayanışma kültürünü daha da yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını gidermek amacıyla hazırlanan proje kapsamında ihtiyaç sahibi 30 aile okulumuzda kurulan komisyon tarafından tespit edilerek; ilgili ailelere gıda kolisi teslim edilmiş ve nakdi yardım yapılmıştır.

  30 ailenin yardım kolileri öğretmenlerimiz  aracılığı ile adreslere ulaştırılmıştır. Projenin bütün giderleri okulumuzda görev yapan öğretmen ve personeller tarafından karşılanmıştır. Bu etkinlik sayesinde okulumuzda yürütmüş olduğumuz değerler eğitimi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yardım etme değerini öğrencilerimize kazandırmayı ve pekiştirmeyi amaçlıyoruz.Bu kampanyanın ileriki yıllarda da artarak devam edeceğini umuyorum"dedi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
  MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ
MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ