Advert
Advert
Advert

DEVREK’TE OYUNCAK KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Devrek Belediyesi tarafından çocukların bilişsel, psikolojik, sosyal ve diğer alanlarda gelişimlerine katkıda bulunmak ve her çocuğun her oyuncağa erişimini sağlamak için kurulan oyuncak kütüphanesi açıldı.

DEVREK’TE OYUNCAK KÜTÜPHANESİ AÇILDI
Bu içerik 797 kez okundu.
Advert

   Devrek Belediyesi tarafından çocukların bilişsel, psikolojik, sosyal ve diğer alanlarda gelişimlerine katkıda bulunmak ve her çocuğun her oyuncağa erişimini sağlamak için kurulan oyuncak kütüphanesi açıldı. Açılışta konuşan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, oyuncak kütüphanesi ile çocuklarımıza eşit olduklarını hissetmeleri ve sevgiyi aşılamaya çalıştıklarını söyledi.

     İstanbul Gençlik Platformu’nun katkı ve destekleriyle, Devrek Belediyesi tarafından Eski Terminal Alanı Düzenleme Projesi kapsamında oluşturulan “Oyuncak Kütüphanesi” törenle açıldı.

     Oyuncak Kütüphanesi’nin açılış törende bir konuşma yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Türkiye’de ender yerlerde bulunan oyuncak kütüphanesinden birini Devrek’teki çocuklar için açtıklarını” belirtti.

      Başkan Bozkurt şöyle konuştu:

      “Yapmaya, üretmeye, çalışmaya, her kesime hitap etmeye devam ediyoruz. Bu alanın düzenlemesi belki bir çokları için hayaldi. Çocukları düşünmeyen, kadınları düşünmeyen, emekçi kadınları düşünmeyen, hatta yaşlılarımızı, okuyan öğrencilerimizi düşünmeyen bir güruhtan Devrek Belediyesi’ni sizler sayesinde aldık. Şimdi onların düşünmediğini, onların vermediğini, onların yok gördüğü kesime buraları yapıp hediye ediyoruz. İşte kadın emeği standını açtık yakınlarda. Kütüphaneyi açtık. Gençlerimiz için etüt salonunu açtık. Şimdi de söz verdiğimiz gibi Oyuncak Kütüphanesini açıyoruz. Belki de Türkiye'de ender yerlerde bulunan Oyuncak Kütüphanesini bir tanesini Devrekli çocuklarımız için düşündük.

     Bugün de onun açılışını yapıyoruz. Ben bu gibi yerlerin daha da çoğaltılması, mahallelere yaygınlaştırılmasını istiyorum hatta. Allah nasip ederse bir daha dönemimizde bunu da yapacağız. Bize bu konuda katkı ve destek sağlayan İstanbul Gençlik Platformu Sorumlusu Ceren Gündüz hanıma teşekkür ediyoruz. Sağolsunlar bizim çağrımıza kulak verdiler ve gelip bu kütüphaneyi yaptılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İlçemize, çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun.”

     İstanbul Gençlik Platformu Sorumlusu Ceren Gündüz de yaptığı konuşmada şunlrı ifade etti:

     “Birlikte çok güzel bir projeyi hayata geçirdik. Dileriz ki, bundan sonra da daha nice oyuncak kütüphanesini birlikte yaparız. Biz de verdiğiniz destekler nedeniyle size teşekkür ediyoruz, bizleri burada çok güzel ağırladınız, sağolun” dedi.

     Açılış kurdelasını Başkan Çetin Bozkurt, eşi Dilek Bozkurt ve Ceren Gündüz birlikte kesti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
  2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
2 AY İÇİNDE HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR
  MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ
MATEMATİĞİN DEHALARI DEVREK'TE TER DÖKTÜ