Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

AKKAŞ: MEVSİMİNE UYGUN LASTİK TAKIN

Bayram öncesi lastik değişimini son güne bırakanlar oto sanayicilere fazla mesai yaptırdı

AKKAŞ: MEVSİMİNE UYGUN LASTİK TAKIN
Bu içerik 905 kez okundu.
Advert

 -Sercan KAPUSUZ-

  Bayram öncesi lastik değişimini son güne bırakanlar oto sanayicilere fazla mesai yaptırdı

  1 Nisan tarihi itibariyle sona eren kış lastiği uygulaması ve Ramazan Bayramı tatili süresince şehirler arası yolculuk yapacak sürücüler Devrek'te oto lastik tamircilerinin yolunu tuttu.

  Ramazan Bayramı ve tatiline kısa süre kala araçlarına yaz lastiği taktırmak isteyen sürücüler Devrek'teki lastikçilerde hareketlilik oluşturdu. Oto Lastik İşletmecisi Yasin Akkaş, yola çıkmaya hazırlanan sürücülerin işlemlerini son güne bırakması nedeniyle ciddi bir yoğunluk yaşadıklarını kaydetti.

  İşletmelerine gelen vatandaşların çoğunluğunun henüz kışlık lastiğini değiştirmemiş olduğunu vurgulayan işletme sahibi Yasin Akkaş, "1 Aralıkta başlayan kışlık lastiği uygulaması 1 Nisan itibariyle kalkmış bulunmakta. Güvenli bir sürüş, yakıt tasarrufu, araç performansı ve lastik ömrü için mevsimine uygun lastik takmak her zaman daha önemlidir. Kazaların çoğu mevsim şartlarına uymayan lastik takımlarından dolayı oluyor bunun için yazın yazlık kışın ise kışlık lastik takmamız gerekiyor. Mevsim değişikliği yüzünden bizlerde de bir yoğunluk söz konusu.” dedi.

  Sürücülerin seyahatlerinden önce lastiklerini kontrol etmesi gerektiğini vurgulayan Akkaş, "Yedek lastiği olan araçlarımızın da havasına bakılması gerekiyor. Zamanla lastikler hava kaçırıyor, lastiğin patlaması gibi durumlarda yedek lastik de inikse yolda kalınıyor." dedi.

  Akkaş, sürüş güvenliği için aldıkları tedbirlerin lastik değişiminden ibaret olmadığını belirterek, "Ön takımı, bijonları, rot ayarları ve tabii ki de lastiklerin de dişleri kesinlikle kontrol edilmeli." ifadesini kullandı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“HER ÖNÜNE GELEN AĞAÇLARIMIZI KESECEK CESARETİ NEREDEN ALIYOR?
“HER ÖNÜNE GELEN AĞAÇLARIMIZI KESECEK CESARETİ NEREDEN ALIYOR? "
 19 MAYIS, GENÇLİK; GENÇLİK İSE GELECEK DEMEKTİR.
19 MAYIS, GENÇLİK; GENÇLİK İSE GELECEK DEMEKTİR.