Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

İLK TALİMATI ÖZEL EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLER İÇİN OLDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı, Devrek'te her yıl olduğu gibi bu yıl da Devrek Kaymakamlı'ğında yapılan devir teslim töreniyle başladı. Kaymakam Muhammed Evlice, makam koltuğunu Atatürk Ortaoklu 7/A sınıfı öğrencisi Doğukan Yokarıbaş'a bıraktı

 İLK TALİMATI ÖZEL EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLER İÇİN OLDU
Bu içerik 501 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

   23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı, Devrek'te her yıl olduğu gibi bu yıl da Devrek Kaymakamlı'ğında yapılan devir teslim töreniyle başladı. Kaymakam Muhammed Evlice, makam koltuğunu Atatürk Ortaoklu 7/A sınıfı öğrencisi Doğukan Yokarıbaş'a bıraktı.

  "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında" kamu yöneticilerinin temsili olarak koltuklarını çocuklara bırakma geleneği Devrek'te hayata geçti. Kaymakam Muhammed Evlice, makamında Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, Atatürk Ortaoklu Müdürü Hayati Masalcı ve Atatürk Ortaoklu 7/A sınıfı öğrencisi Doğukan Yokarıbaş'tan oluşan heyeti ağırladı. Devrek Kaymakamı Muhammed Evlice makam koltuğunu bir süreliğine Atatürk Ortaoklu 7/A sınıfı öğrencisi Doğukan Yokarıbaş'a bıraktı.

   Kaymakam Yokarıbaş, makamdaki kurum telefonunu ilk talimatını vermek için kaldırdı. Devrek'te bulunan Özel Yeni Hayat Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne açtığı telefonda ilk talimatı Atatürk Ortaoklu'nda eğitim gören özel eğitimli öğrencilerin eğitimlerinin orada devem etmesi olurken ikinci talimatı ise İlçe Emniyet Müdürülüğü'nü tarafından okul çevrelerinde ders başlarken ve ders bitiminde gerekli tedbirlerin alınması yönünde oldu. Ayrıca Kaymakam Yokarıbaş vatandaşlardan gelen talepleri inceleyerek gerekenlerin yapılması yönünde talimat verdi.

    Doğukan Yokarıbaş," Devrek'i muasır medeniyetler seviyesine yükseltecek olan nesli temsil etmek benim için onur ve gurur kaynağıdır. Ülkemizi güzel yarınlara biz taşıyacağız. Tüm çocukların bayramı kutlu olsun" ifadelerini kullandı.

   Görevi memnuniyetle devreden Kaymakam Muhammed Evlice ise, "Çocuklarımız, güzel ülkemizin umudu ve geleceğimiz. Onların gözlerindeki ışıltı ve mutluluğun değeri paha biçilemez.

   Bizler bu makamlarda gelip geçiçiyiz. Bu makamları arkamızdan gelen nesillere devredeceğiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda temsili olarak koltuğumuzu Atatürk Ortaoklu 7/A sınıfı öğrencimiz Doğukan Yokarıbaş'a devrettik. Bu devir işlemleri gelecek nesiller için birer prova gibi oluyor. Onlarında ileride bu makamları bir başkalarına devreceklerini unutmamaları gerektiğini öğretiyor.  

    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle kaymakamlık makamında misafirimiz olan Doğukan yavrumuza hayatında mutluluk ve başarılar diler; böyle güzel bir çocuk yetiştiren ebeveynlerii ve öğretmenlerini tebrik ederim."dedi.

  Makam koltuğunu devralan Atatürk Ortaoklu 7/A sınıfı öğrencisi Doğukan Yokarıbaş, Kaymakam Muhammed Evlice kendilerini kabul ettiği için teşekkürlerini iletti.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TRT REPERTUVARINDA ZONGULDAK’IN 16 TÜRKÜSÜ OLDU
TRT REPERTUVARINDA ZONGULDAK’IN 16 TÜRKÜSÜ OLDU