Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

İSTİFA EDECEK Mİ?

İYİ Parti’de Müsavat Dervişoğlu’nun Genel Başkan olması ile yurt genelinde istifa sesleri yükseldi.

İSTİFA EDECEK Mİ?
Bu içerik 450 kez okundu.
Advert

İYİ Parti’de Müsavat Dervişoğlu’nun Genel Başkan olması ile yurt genelinde istifa sesleri yükseldi.

Yerel seçimlerin ardından İYİ Parti'de dün genel başkan seçimi yapıldı. Meral Akşener'in aday olmadığı seçimde üçüncü turda Müsavat Dervişoğlu, 611 oy olarak İYİ Parti'nin yeni genel başkanı oldu. Dervişoğlu seçimi kazanmasının ardından yaptığı açıklamada iktidar olma mesajı vererek "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" demişti.

 Türkiye genelinde istifa sesleri yükselirken gözler Zonguldak’a çevrildi. Zonguldak İl Başkanı Erdal Gülay’dan istifa açıklaması geldi.

 Gülay yaptığı açıklamada “İl ve ilçe başkanlıklarımızda şuan için istifa gibi bir durum yok. Takdir genel merkezimizin” dedi.

 Erdal Gülay açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Herkes bir adayı destekleyebilir. Sonuç olarak bu isimler partimizin menfaati için, teşkilatların menfaati için bir yarış içerisinde girdiler. Bu yarışta da kazananlar kim olursa olsun sonuçta İYİ Parti'nin genel başkanı oldu. Burada bizimle ilgili istifa söz konusu falan değil. Tabii ki takdir yine de yeni gelişecek olan Sayın Müsavat Dervişoğlu'nun önderliğinde, yapılacak olan divan oluşturulması. Bu divanda görev alacak olan teşkilat başkanı, siyasiler başkanı, yerel yönetimler başkanı, genel başkan yardımcıları olacaktır bunlar. Bunlar da tabii ki değerlendirecektir. Belki bizimle birlikte çalışmak, işleyebilir, belki çalışmak istemeyebilir. Takdir genel merkezindir. Genel başkanımızındır. Teşkilat başkanlarımız da buna göre bir davranış içerisinde bulunacaklar. Şuan benim için ya da herhangi bir ilçe başkanım için bir istifa söz konusu değildir”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“HER ÖNÜNE GELEN AĞAÇLARIMIZI KESECEK CESARETİ NEREDEN ALIYOR?
“HER ÖNÜNE GELEN AĞAÇLARIMIZI KESECEK CESARETİ NEREDEN ALIYOR? "
 19 MAYIS, GENÇLİK; GENÇLİK İSE GELECEK DEMEKTİR.
19 MAYIS, GENÇLİK; GENÇLİK İSE GELECEK DEMEKTİR.