Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÜLKENİN TEMEL TAŞLARI İŞÇİLERDİR!

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu yayınladığı mesajla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

ÜLKENİN TEMEL TAŞLARI İŞÇİLERDİR!
Bu içerik 232 kez okundu.
Advert

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu yayınladığı mesajla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Vali Hacıbektaşoğlu mesajında şöyle dedi;

“İşçiler, ülkelerin ekonomisinin ve toplumun temel taşlarıdır. Bir ülkenin sanayi, tarım, hizmet sektörleri ve altyapı gibi alanlarda büyümesi ve gelişmesi, işçilerin emeği ve katkıları olmadan mümkün olamaz. İşçiler, üretim süreçlerinde çalışarak, mal ve hizmet üreterek ülke ekonomisinin büyümesine katkıda bulunurlar.

Devletimiz, ulusal gelirin artmasına ve ekonomik büyümenin sürdürülebilir olmasına katkı sağlayan işçilerin istihdam edilmesi, güçlendirilmesi ve haklarının korunmasına önem vermektedir. İşçilerin mutluluğu ve refahı, ülkenin genel refahını ve sürdürülebilir kalkınmasını destekleyen önemli bir unsurdur.

Zonguldak’ımız, 19. yüzyılda başlayan kömür madenciliği faaliyetleri ile ülkemizin ilk kömür madeni işletmelerine ev sahipliği yapmış ve madencilik sektörünün gelişmesine öncülük etmiş, ülkemizin endüstriyel ve ekonomik kalkınmasında önemli bir merkez haline gelmiştir. Zonguldaklı işçilerin emeği ve alın teri, sadece şehrimizin değil, ülkemizin de kalkınmasına büyük katkı sağlamıştır.

Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı’nın 1889 yılında Paris Kongresi’nde işçilerin ortak bayramı olarak kabul edilen “Emek Bayramı”, “İşçi Bayramı” olarak kutlanmaya başlanan 1 Mayıs; 2009 yılında “Emek ve Dayanışma Günü” adıyla tatil edilerek dünyada olduğu gibi “emeğin başkenti” olarak anılan şehrimizde de coşkuyla kutlanmaktadır.

Bu itibarla, cumhuriyetin kurulmasının ilk yıllarından itibaren ülkemizin büyümesi, kalkınmasında önemli rolü olan Zonguldak halkımız ile kamu ve özel sektörde görev yapan tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, çalışma hayatlarında ve kariyer yolculuklarında başarılar diliyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TRT REPERTUVARINDA ZONGULDAK’IN 16 TÜRKÜSÜ OLDU
TRT REPERTUVARINDA ZONGULDAK’IN 16 TÜRKÜSÜ OLDU