Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

2 YILDA KOOPERATİFİN KASASINI DOLDURDU

Başkan Karabostan: 313 bin TL ile teslim aldığımız kooperatifin kasasını 2 yılda, 3 milyon 100 bin TL'ye ulaştırdık.

2 YILDA KOOPERATİFİN KASASINI DOLDURDU
Bu içerik 484 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

    Başkan Karabostan: 313 bin TL ile teslim aldığımız kooperatifin kasasını 2 yılda, 3 milyon 100 bin TL'ye ulaştırdık.

    Devrek'te faaliyet gösteren S.S.Mahmutoğlu Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin seçiminde Hüseyin Karabostan güven tazeledi. Devrek'te 153 ortağı bulunan S.S.Mahmutoğlu Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin 42. Genel Kurulu kooperatif ortaklarının geniş katılımıyla yapıldı. Tek adaylı yapılan seçiminde mevcut Başkan Hüseyin Karabostan güven tazeledi.

   S.S.Mahmutoğlu Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin 42. Genel Kurulu Mahmutoğlu Köyü Halı Kursu binasında yapıldı. Genel kurulda bilanço, gelir ve gider tabloları, tahmini bütçe oylanarak oy birliği ile kabul edildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlatılan olağan genel kurulunda Divan Başkanlığı'nı Necati Cinköse, Katip Üyeliği'ni ise AKP Devrek İlçe Başkanı İsmail  Cinbir yaptı. Tek adaylı yapılan genel kurulda mevcut Başkan Hüseyin Karabostan yeniden başkan seçilirken Tanju Kayabaşı ve Gökhan Karabostan yönetim kurulunda yer aldı.

    Kooperatif ortaklarının geniş katılımıyla gerçekleşen Genel Kurul'da Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karabostan, ortaklara hitaben yaptığı konuşmada kooperatifin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kasasında 313 bin TL ile teslim aldıkları kooperatifin kasasını 2 yılda 3 milyon 100 bin TL'ye ulaştırdıklarını kaydeden Başkan Hüseyin Karabostan,

     "İki yıl önce devraldığımızda kooperatifimizin üyelerine avans verecek parası yoktu. Yönetime geldiğimizde kasayı 313 binde teslim aldık. 2 yılda kasamızı 3 milyon 100 bin TL'ye ulaştırdık. Şu an üyemiz gece on iki de olsa telefon ettiğinde telefonu kapattıktan sonra o istediği tutar hesabına anında geçiyor. Teknolojiyle de birleştirdik bu işi işlerini kolaylaştırdık.

    Tüm köye iki yılda 14-15 bin civarı meyve yemiş fidanı dağıttık. Kooperatif ortağı gözetmeksizin kooperatifin adı tarımsal kalkınma olduğu için köyün atıl durumdaki arazilerini de tarıma kazandırmak maksadıyla tarım yönünde de çalışmalar yaptık. Köyümüzün diğer ihtiyaçlarınıda görmezden gelmeyerek elimizden geldiğince karşılmaya çalıştık. Yapmaya da devam ediyoruz.

   Ayrıca ORKÖY projesinden, iş makinesi görüşmesi yapıyoruz. Kooperatifmize köye bir iş makinesi kazandıracağız. Bu iş makinesiyle de ormanda çalışan ya da çalışmayan diğer ortakların işlerini göreceğiz.

  Köyde kooperatif üyesi olsun, olmasın bayanlara iş sağladık. Orman İşletmesinin belli başlı temizlik yapılması gereken ot temizliği, fidan dikimi işlerini açtırdık, aldık. Bayandan yirmi, otuz kişilik bir ekip oluşturduk. Bu ekibi işe gönderdik, fidan dikimi yaptılar, ot temizliği yaptılar. 600-700 bin civarı bir istihkak elde ettik. Bu istihkakları da bu çalışan ekiplere dağıttık. Hiçbir kesinti yapmadan onların da para kazanmasını sağladık.

  Diğer kooperatifler bile şu an Mahmutoğlu Kooperatifi'ni örnek alıyor. Her yönüyle kar elde etmeye üretimcinin gelirini yükseltmeye çalışıyoruz.” dedi.

    Bölge Haber olarak başta Başkan Hüseyin Karabostan olmak üzere yönetim kuruluna yeni dönemde başarılar dileriz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TRT REPERTUVARINDA ZONGULDAK’IN 16 TÜRKÜSÜ OLDU
TRT REPERTUVARINDA ZONGULDAK’IN 16 TÜRKÜSÜ OLDU