Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

"MİLLETİMİZİN BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİNİN SEMBOLÜDÜR "

Vali Osman Hacıbektaşoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Bu içerik 244 kez okundu.
Advert

Vali Osman Hacıbektaşoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Vali Osman Hacıbektaşoğlu'nun mesajı şu şekilde; "Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Kurtuluş Mücadelemizin 105. yıl dönümünü büyük bir onur ve coşkuyla kutluyoruz. Bu anlamlı gün, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sembolüdür ve ulusumuzun dirilişinin ilk adımı olarak tarihimize altın harflerle kazınmıştır.

 19 Mayıs, sadece bir tarih değil, aynı zamanda ATATÜRK'ün gençliğe olan güveninin ve inancının bir ifadesidir. Gençlerimize duyduğu bu güven, Cumhuriyetimizin teminatı olan gençlerimizin, geleceğimizin aydınlık yüzü olarak yetişmelerinde önemli bir rol oynamaktadır. ATATÜRK'ün "Bütün ümidim gençliktedir." sözleri, gençlerimize atfettiği önemin en güzel ifadesidir.

 Gençlerimiz; bilim, sanat, spor ve diğer alanlarda gösterdikleri olağanüstü başarılarla milletimizi gururlandırmaya devam ediyorlar. Bilimde yapılan araştırmalardan, sanatta sergilenen eserlere, spor sahalarında kazanılan zaferlere kadar gençlerimiz, yaratıcılıkları ve azimleriyle büyük takdir topluyorlar. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin bu başarıları, ülkemizin uluslararası alandaki saygınlığını artırarak istikrarlı ilerlemesine katkı sağlamaktadır. Ülkemizin geleceği, gençlerimizin gösterdiği parlak performanslarla aydınlanıyor, onların yüksek potansiyeliyle şekilleniyor.

 Gençlerimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK'ün izinde, milli ve manevi değerlere sahip çıkarak, çalışkanlıkları ve başarılarıyla ülkemizi daha ileriye taşıyacaklardır. “19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”, enerjisi ve azmiyle ülkemizin yarınlarını daha da aydınlık kılacak olan gençlerimizin bayramıdır. Başta değerli gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin bayramını en kalbi duygularımla  kutluyor, daha nice 19 Mayıs’ları birlikte karşılamayı diliyorum.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizde canlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Onların bizlere bıraktığı bu kutsal mirası, aynı inanç ve kararlılıkla yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak en büyük görevimizdir. "

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
ÖĞRENCİLER KEP ATTI BAŞKAN PLAKET ALDI
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK
DEVREK MİLYONLARCA İNSANIN UĞRAK YERİ OLACAK